Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:59 am Разширено търсене

БДЖ 41 xxx

В раздела се постват модели на подв. състам за МСТС България, в момент на рипейнтване и разработване.

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот 2Xtreme » Пет Мар 16, 2012 11:51 pm

Супер са преработките на моделите! Браво на mostly, големи благодарности за отделеното от него време върху моделите!
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот semafor4o » Съб Дек 21, 2013 3:06 pm

Колеги,някой има ли 41 019 ? Гледам,че линка е неактивен вече :crying: Mostly e разрешил някой съществени проблеми и ако се сдобия с 41 019 в този й вид бих могъл да я използвам за създаването на оригинална Е41.ХХ.По принцип започнах да обработвам един локомотив на Skyra,които май е същият дето и Mostly е ползвал,но стигнах до 2 сериозни проблема по отношение на прозорците и табелата с номера и няма как да ги реша,защото трябва да се преместят,а аз не разбирам от 3Д модели бъкел дет се вика.Ако някой има 41 019-ката да я метка насам да се сдобием с още 1 модел за Коледа :vishenka_34:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот Stoyanov » Съб Дек 21, 2013 8:02 pm

За съжаление не мога да помогна :this:
Горд администратор на форум MSTS България!
Аватар
Stoyanov
Site Admin
 
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 6:58 pm
Местоположение: гр. Димитровград

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот semafor4o » Нед Дек 22, 2013 12:48 am

Аз модела го намерих въпроса е че единият от основните проблеми там е решен,но най-същественият си остава и просто не мога да намеря решение за него,а той ни дели от това да имаме оригинална 41.0Х :this: Проблемът е че тези локомотиви де факто са с 2 различни страни -> от ляво да речем имат 4 прозореца отстрани,а от дясно ред с жалюзи + 3 прозорчета в тавана на локомотива точно както при 42 1ХХ.Да речем,че стъклата ще се оправят,всичко друго съм направил -> цвят,прозорци и тн. обаче просто си нямам на идея как може да се направи така,че да има две различни страни.Трябва да се бърника нещо по S.файла ама аз не отбирам :( Днес се пробвах да направя и един рипейнт на 04 ХХ.Да кажем,че резултатът е поносим,но има още какво да се доизкусурява.Самият модел не е особено добър,но пък е единствен и по-добре нещо отколкото нищо както се казва.Въпреки,че имам доста снимки от едно време и продължавам да попълвам колекцията се оказа невероятно трудно да намеря качествени снимки които да използвам за текстури особено що се отнася до странични пози на 04-та серия.Именно там засега не ми харесва особено и ще я доработвам иначе в профил съм я направил като истинска почти. :biggrin: Почнал съм и едни други локомотиви,те не са български,ама може да се използват за активитита да речем,защото са бивши ЮЖ локове.Ако успея може да метна и някоя нова 41 1ХХ излезнала от ГПР i_mrgreen . Благодаря на колегата,че поне се отзова,то май 3-ма човека останахме в тоя форум :crying:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот Stoyanov » Нед Дек 22, 2013 9:04 am

Горд администратор на форум MSTS България!
Аватар
Stoyanov
Site Admin
 
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 6:58 pm
Местоположение: гр. Димитровград

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот semafor4o » Нед Дек 22, 2013 11:42 am

Благодаря колега,но при 41-цата проблема е в това,че трябва да се пипне shape файла така,че да му се зададе да ползва за лява страна един файл и за дясна друг файл (файлове с текстури имам предвид),а не както е при сегашните модели където се ползва един файл и за двете страни понеже конструктивно коша на локомотива е различен от двете страни (което както и да го погледне човек си е странно i_mrgreen ).Аз мога да оправя всичко останало свързано с текстури и тн за по-малко от няколко часа стига да се намери някой който да реши проблема който разясних по-горе.За жалост такъв човек явно няма да се намери и това ще си остане поредният замразен проект :this: Благодаря за помощта все пак.Весели празници!
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот mostly » Съб Яну 18, 2014 7:18 pm

Това което искаш да направиш няма да стане с "Трябва да се бърника нещо по S.файла ама аз не отбирам ". Общо взето нищо няма стане ако бъркаш по .shape file-a трябва ти .3Ds на модела след което малко познания по 3D Моделиране за да оформиш модела така както ти се иска след което отново да се окомплектова във .shape file. Общо взето трябват ти познания по 3D Моделиране. В началото се пробвах да го нарпавя по същия начин по който ти го описа но срещнах доста сериозен проблем при прозорците на тавана не можах да се справя с моделирането и се отказах от различните страни. По възможен е 46 2xx от колкото различните страници за 41.

Поздрави.
43 307 - (100%) - Бета версия
44 109 - (99%) - В процес
46 010 - (99%) - В процес
42 081 - (90%) - В процес
Пътнически вагони серия 50 - (90%) - В процес
Кабина на 42 серия - (50%) - В процес
Кабина на 44 серия - (30%) - В процес
Аватар
mostly
Запален форумец
Запален форумец
 
Мнения: 83
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 4:38 pm

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот semafor4o » Съб Яну 18, 2014 7:57 pm

Жалко :( Просто направих доста добри текстури използвайки оригиналните на Скура,но явно 41.ХХ няма да се получи щом казваш,че не си успял.Проблемът с 2-те различни страни е голям и няма как да стане иначе.За 46 2ХХ трябват други светлини отпред и само да се обърнат пантографите.Има добри модели на CFR от които може да се вземат светлините евентуално,но нз дали ще си съгласен да работиш по проекта,а и дали е толкова лесно да се вземе част от един модел и да се приложи на друг.В момента хора с познания по 3D моделиране липсват и това много спъва работата.За текстури на каквото и да е мога да задвижа връзки или да намеря и направя сам.Сега като се изпролетее смятам да пусна един pack с 47-ма серия в момента събирам текстури,че тука по моя край 47-ци няма от години и е сложничко. :moil:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: БДЖ 41 xxx

Мнениеот mostly » Нед Яну 19, 2014 12:24 pm

Взимането на една част от един модел и прехвърлянето и на друг модел не е проблем ... но промяната на формата на часта вече ми идва в леко затруднение.

Поздрави.
43 307 - (100%) - Бета версия
44 109 - (99%) - В процес
46 010 - (99%) - В процес
42 081 - (90%) - В процес
Пътнически вагони серия 50 - (90%) - В процес
Кабина на 42 серия - (50%) - В процес
Кабина на 44 серия - (30%) - В процес
Аватар
mostly
Запален форумец
Запален форумец
 
Мнения: 83
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 4:38 pm

Предишна

Назад към В прогрес

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron