Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:36 pm Разширено търсене

Създаване на Activities

Приложния софтуер към симулатора, Ъпдейти, скриинове.

Re: Създаване на Activities

Мнениеот proformance931 » Нед Юли 26, 2009 11:58 pm

На Демитров пробвах много пъти същата работа ! На фастов - Киев там няма проблем уж за сега .. На тернопол - волочиск същото .. :blink:
proformance931
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:12 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Пон Юли 27, 2009 8:42 am

Възможно да е от самото трасе. Пробвай да преинсталираш симулатора. Би трябвало да се оправи. Папка Trains се запазва, само трябва да изтриеш всички други папки и нова инсталация.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Създаване на Activities

Мнениеот ceco_ml » Чет Мар 18, 2010 6:30 pm

АЗ се пробвах да сложа 1 композиция ама не става не излиза на самия едитор моля за помощ и благодаря предварително
ceco_ml
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Дек 24, 2009 7:40 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот Lucho » Съб Сеп 17, 2011 12:38 pm

Имам два въпроса:

Правя си активити на ZSR150. Карам CD363 + 1 Ds + 3xB вагони, общо 4 вагона. Още с потеглянето от първата гара обаче, започвам да изоставам от разписанието ? Как да го направя така, че да не е точно до секундата, а малко по-разтегливо, съобразно със спирането и тръгването на влака на всяка спирка/гара.

Освен това, на колко метра/километра преди спирането на влака трябва да започна да свалям позициите и да активирам спирачката ? Защото често ми се случва да спра преди гарата или пък след нея, в зависимост от скоростта.

Също така, полето "Performance" ако го задам като 25 за цялото трасе дали ще е удачно?
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот semafor4o » Съб Сеп 17, 2011 8:58 pm

За позициите,спирането и тн. аз обикновено тествам състава преди това 1-2 пъти - просто карам по трасето,записвам си времето на пристигане,заминаване,престоя и така.Спирачният път зависи от локомотива и от композицията както и от терена на трасето. Когато си правя разписанието за по-точни стойности и за да не се сблъсквам с такива проблеми идващи от Activity Editor-а на MSTS като задаване на Performance,пристигането и заминаването с разните там секунди и подобни глупости използвам програмата ActivityChanger.Малка,лека,удобна - с нея си правя разписанията идеално,също така си правя и трафика чрез нея.Освен това можеш да променяш и направени активита - да коригираш разписанието,сезоните и времето и тн.Можеш да я дръпнеш от тук: http://msts.juliane-und-torben.de/ Успех,ако имаш въпроси по ActivityChanger ще споделя каквото знам :i_good:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Създаване на Activities

Мнениеот bdz_electric » Нед Сеп 18, 2011 6:49 am

По-добре да научиш цялото трасе наизуст (да знаеш профила перфектно) и тогава всичко си идва на мястото :i_good: Даже може и да си експериментираш -- да влизаш със 100 в някои гари и да спираш точно където трябва :i_biggrin:
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Нед Сеп 18, 2011 7:45 am

Промяната на времето става с програма http://msts.juliane-und-torben.de/

Относно карането по трасето и спирането, зависи от влака, от профила на трасето, от машината :_)
Няма рецепта, тук задържаш - там спира. :_)
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Нед Сеп 18, 2011 7:48 am

Semafor4o ме е изпреварил. :i_rolleyes:
П.П - другият вариант да видиш едно реално разписание е да си свелиш ГВД 2010/2011 за Словакия и да видиш реалните времена в междугарието. :i_wink:
Също може да си свалиш реални активита и да караш на тях. :_)
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Създаване на Activities

Мнениеот bdz_electric » Нед Сеп 18, 2011 9:11 am

It_s_Real написа:
....Относно карането по трасето и спирането, зависи от влака, от профила на трасето, от машината :_) ....


Много точно казано! Също така зависи и от времето (атмосферни условия :i_biggrin: )
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Създаване на Activities

Мнениеот didsideout » Съб Окт 01, 2011 7:55 am

Здравейте, относно програмата, за която сте дали линк искам да попитам за какво служат колоните round time-table?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Създаване на Activities

Мнениеот didsideout » Вто Окт 18, 2011 1:59 pm

Имам въпрос относно опцията begin passing path в path editor-а на activity editor, за какво служи, гледам че разделя на две трасета, но после ми дава, че опцията е невалидна, понеже не всички разклонения се събират отново!?!
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Създаване на Activities

Мнениеот didsideout » Пон Сеп 03, 2012 5:10 pm

Здравейте, имам питане относно трафика при направата на активити. Понякога когато даден трафик преминава покрай светофор, започва да спира и да тръгва и така докато не премине светофора с около един - два километра в час и след това си продължава с максималната скорост. Някой да има идея от къде може да идва това и как да се избегне???
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Създаване на Activities

Мнениеот Lucho » Пон Сеп 03, 2012 8:11 pm

Този номер и на мен ми го е правил, но не в трафик, а когато карам аз - ако мина с 40-50 км/ч (примерно), или толкова, колкото ми е разрешено за междугарието ми изписва, че съм минал на червено и ме изхвърля играта. А ясно минавам на зелено, не на червено. Ако пък мина с малка скорост - не прави проблеми...
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот semafor4o » Вто Сеп 04, 2012 11:18 am

Колеги,понякога възниква подобен проблем при работа със стрелките.Да речем,че влизаме в гърловината на гара и ще преминем транзит със 60 км/ч.В някой случай ако отворим и след това затворим стрелка свързана с нареденият за транзит маршрут скоростта автоматично пада без някаква съществена причина поради което единственият начин да забележим това е ако използваме Track monitor-а.За споменатият от Лъчо случай - и на мен също понякога ми се получава падане на скоростта дори до 0.Например карам ТВ по Alfold 5 от гара Puspokladany до гара Rakospalota - Ujpest и без значение дали има трафик или не при навлизане в гърловината на гара Szajol -страна Puspokladany при влизане в стрелките от път 2 към път 1 и тн за да стигна 6-ти гаров коловоз при преминаването участъкът от път 1 ми се явява с 0 (!!!) км/ч като скорост според Track monitor-а! Пак казвам дори без да има трафик!Случвало се е един-два пъти да ме изхвърли,но обикновено това става ако играта е отчела,че това е довело до риск за насрещния трафик.Проблемът си стои въпреки всичко затова ми се наложи да сменя коловоза на които престоявам с ТВ-то в гара Szajol - преправих маршрутите,намалих конфликтните точки помежду им до минимум и нямам проблеми.Моят съвет за решаване на проблема е да намалите или изобщо премахнете по възможност всички конфликтни точки където се пресичат вашия маршрут и този на трафика и/или да използвате друг коловоз в гарата.Може просто да си е някаква грешка по сигнализацията на трасето,но все пак си прегледайте и маршрутите.Аз като играя на Alfold 5 основното трасе си е двупътно и нямам проблеми,а места където да ни се пресичат пътищата с трафика имам само на една гара и затова нямам проблеми.При еднопътните линии вече е малко по-сложно,но мисля,че проверка на маршрутите и там би имала резултат.Успех,дано съм бил полезен :vishenka_32:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Вто Сеп 04, 2012 4:20 pm

На мен нищо подобно не ми се е случвало до сега.
Правя активита по трасе 321 и на Братислава - Прага. Аз не ползвам Track monitor. Какви показания изписва там, не знам. :i_smile:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

ПредишнаСледваща

Назад към Приложен софтуер към симулатора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron