Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:40 pm Разширено търсене

Предложение: Сайт

Трасетата за симулатора

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Сря Фев 03, 2010 4:36 pm

Разберете се помежду си за сайта и ще го качим при мен. Тъкмо за пробно ще се види как се държи.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Сря Фев 03, 2010 7:15 pm

lucho написа:Не се лъжете с тия мошеници от 000webhost ! Изпатих си стабилно от тях. Блокират сайтове за щяло и нещяло - като една причина за блокиране е твърде големи посещения. Сървърът прави добри посещения /надявам се/ затова, няма нужда да хостваме там. А и точно тази система с която си започнал да го изграждаш, нещо не ме кефи...аз бих скалъпил някакъв индекс като за пробно, интернет е пълен с дизайни за сайтове...ако не пък, най-лесният начин е е107 cms. Надеждна и хубава система, убедил съм се в това, защото съм работил с нея :205:

Само ми кажи, заеш ли как да си предпазиш скъпоженния е107? Ако не, смятай сайта за паднал до 1-2 месеца... Че е хубава и лесна система, в това спор няма, но също така е много лесна за хакване. Също така е107 има доста екстри, които може и да не се изплозват. И все пак, това което съм започнал, не е системка, просто на php и html основа базиран builder, който само ми извежда един admin адрес и от там мога да влизам, да си едитвам информация ит.н. Друг е въпроса че за първи път работа с такаво нещо и все още не съм проникнал в файловете за body-то на сайта... Относно 000webhost, чел съм им правилата и и не трият сайтове, в които има хакерски и нередни описания и материали. Ааа сайтчето, тъй като видях че нищо не се работи, реших да го почна. Като си решил цяла система, само за един индекс със инфомация за локове да слагаш, давай, пък аз ако искаш ще помагам. :_)
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот Lucho » Чет Фев 04, 2010 9:50 am

За половин час работа - толкова.
Изображение

Трудното почти мина, сега остава да сменя цвета и на бутоните и всичко ще е тип-топ :i_good:
ПП - Там има малко проблеми с някакъв RGB цвят, ама ще го оправя.
Надявам се, до Неделя ще успея да го завърша в готов вид :205:

ПП2. 2xtreme използвах твоето лого. ако има нещо ще го сменя
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Чет Фев 04, 2010 4:17 pm

Нямам нищо против и без това съм го направил за сайта и форума.Направо да ти го качвам и го дърпай. И също така, снимките от Paint ги запазвай в .png формат за да не се получава това пикселизиране при различните цветове. :i_wink: Бутони мога да изработя сам, само кажи какъв размер и какъв цвят горе долу да преобладава. :_) А също It's Real дръпни логото и ако искаш да ти обясня на ЛС как да го сложиш тук вместо това на phpbb :_)
Логото: PNG: http://s004.radikal.ru/i206/1002/7f/51f7f225e67c.png
JPEG: http://s001.radikal.ru/i196/1002/aa/01c08d78dc4b.jpg
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот Lucho » Пет Фев 12, 2010 11:23 pm

Прекратявам изработката на сайта. В информационно затъмнение съм. Искам малко повече инфо от админа за да вържем работата със сайта...ако не, няма смисъл просто !
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Нед Фев 14, 2010 10:27 am

Каква информация ти е нужна ? :i_rolleyes:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Нед Фев 14, 2010 6:57 pm

Имам предложение. Докато се прави индекса на сайта, да сложим този който аз "направих"
http://www.trainsim-bg.site90.com/ :_)
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот Lucho » Нед Фев 14, 2010 8:48 pm

It_s_Real написа:Каква информация ти е нужна ? :i_rolleyes:

Информация за вагоните и снимков материал. Също така, точните имена към всяка снимка и към всеки един файл от сървъра /конкретно за вагони/. Друго. Електрическите локомотиви на всички оператори ще бъдат на едно място, т.е. в раздел ЕЛ. локомотиви, няма да ги деля на оператори. Още нещо. Админа да каже разрешени ли са му изпращането на мейли от акаунта. Ако това е така, ще направим една форма за заявяване за акаунт. Админа да напише в темата исканите данни при регистрацията на акаунт. Всичко ще става от сайта. Посредством форма, потребителите ще пишат желан ник, имейл за обратна връзка, парола и антиспам поле. Формата препраща на мейла на админа информацията и админа регистрира човека. Админ, съгласен ли си ? Останалото е лесно. Ще сложим на всяка страница инфо, че преди да се тегли от сайта, трябва да бъдеш логнат в сървъра. След като се логнеш веднъж, всичко е лесно и теглиш от сайта автоматично. Ще преработя логото тази седмица, че така бяло не ме кефи, може би ще сложа ЖП линия или някой лок, или гара, ще помисля. Планираните страници в сайта ще ги видите от показания шот.

Изображение

Това е пример за страницата с пътническите вагони. Останалите също ще са така. В ляво - снимка - тимбейл - при натискане - се уголемява - в дясно - инфо за файла + линк за сваляне. Ако нещо не ви кефи, пишете докато е време :moil: Няма да има админ панел, но пък няма да е кой знае колко тежък, не мисля да му слагам логин система и т.н. Може да сложим екстри - слушане на радио, музика и т.н. :i_biggrin:

ПП - няма да е лошо да започнат предложенията за преструктуриране на форума...
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Нед Фев 14, 2010 9:30 pm

Браво, виждам че скоро ще може да се завърши! А това отрани лентата категории, мисля че е излишна при положение, че горе ги има същите работи. За логото ще видя какво мога да направя по въпросаи ще пиша. :_)
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Нед Фев 14, 2010 9:35 pm

Информацията за вагоните е само номера по серия и ако сме се сетили преди години да пише на кое депо е. Просто повече инфолмация не е слагана.
Снимките и точния път към тях може да се види от постовете, като се кликне върхи "цитирай".
За общото място на всички /ел, дизел/машини нямам нищо против.
Изпращане на мейли от адм. акаунт е позволено.
Данни за акаунтите към сървъра са потр. име и парола.
Ако има още въпроси, питай. :_)
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот Lucho » Пон Фев 15, 2010 10:49 am

It_s_Real написа:Информацията за вагоните е само номера по серия и ако сме се сетили преди години да пише на кое депо е. Просто повече инфолмация не е слагана.
Снимките и точния път към тях може да се види от постовете, като се кликне върхи "цитирай".
За общото място на всички /ел, дизел/машини нямам нищо против.
Изпращане на мейли от адм. акаунт е позволено.
Данни за акаунтите към сървъра са потр. име и парола.
Ако има още въпроси, питай. :_)


Супер ! Тогава ще претапицирам една форма за контакт по следния начин: 1. Желано потребителско име; 2: Парола; 3. Антиспам въпрос (най-вероятно 2 + 3, 3 + 6 и т.н.) бутон прати най-отдолу и се пращат на мейла на админа. АДмин, кажи ако си съгласен ще направя формата да ги праща до support@global-serverbg.net

@2Xtreme - Ще видя какво мога да сложа вместо категории. Най-отдолу ще има поле в прогрес и какво ново :moil:
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Пон Фев 15, 2010 4:49 pm

Аз съм съгласен с всичко, което предлагате. :_) :i_cool:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Пон Фев 15, 2010 10:19 pm

Админе, лого на форума ще сложим ли? :i_biggrin: :i_mrgreen: :innocent:
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Вто Фев 16, 2010 5:33 pm

Може, ако ми дадеш картинката :i_biggrin: :i_rolleyes:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Сря Фев 17, 2010 3:40 pm

Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Трасета за МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron