Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:21 am Разширено търсене

Проблеми с трасета - официална тема

Трасетата за симулатора

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот It_s_Real » Чет Ное 12, 2009 5:09 pm

Файла ще стане около 2 Gb...
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот Lucho » Чет Ное 12, 2009 8:40 pm

It_s_Real написа:Файла ще стане около 2 Gb...

Или поне да направим едни разяснение с .txt за да не се бъркат хората :bgflag:
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот didsideout » Вто Май 25, 2010 4:11 pm

Свалих всички файлове на ZSR 150 и когато почвам да зареждам Train_Simulator.exe ме пита за някаква директория, но не мога да разбера за временни файлове ли става въпрос, които могат да се разархивират навсякъде, или трябва да посоча пакпата на симулатора? И коя точно папка от симулатора ако е така?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот It_s_Real » Вто Май 25, 2010 5:06 pm

Пита те къде да го разархивира. Дай на десктопа, а после оттам го копирай и пейстни в папката на трасетата.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот didsideout » Сря Май 26, 2010 9:15 am

Това добре, благодаря за съвета, но защо ми се инсталира само една отсечка- Зволен - Нове Замки, а твоите активита са на по големи отсечки? Трасето платено ли е ?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот bdz_electric » Сря Май 26, 2010 2:48 pm

didsideout написа:Това добре, благодаря за съвета, но защо ми се инсталира само една отсечка- Зволен - Нове Замки, а твоите активита са на по големи отсечки? Трасето платено ли е ?


Мисля,че трябва да инсталираш и пачовете :i_wink:
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот didsideout » Сря Май 26, 2010 3:08 pm

Инсталирал съм и трите пача, абе всичко което е качено на сървъра е инсталирано,нищо не съм пропуснал!!! Вие имате ли проблем с това че трасето си пречи с Alfold5?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот didsideout » Съб Яну 04, 2014 4:33 pm

Здравейте и честита нова година, извинявам се предварително, че пиша тук, но не искам да отварям нова тема!
Някой може ли да ми даде линк за сваляне или да ми изпрати инсталацията на Del Dunantul Palya - унгарско трасе, убих се да търся в нета линкове за сваляне, но никъде не успях да намеря, пък и повечето сайтове вече не съществуват.
Благодаря предварително за помощта :)
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот semafor4o » Вто Яну 07, 2014 7:05 pm

Ето колега заповядай -> http://dox.bg/files/dw?a=be8b96a609 Направил съм ги на pack версия 1 + версия 2. Enjoy ;) :vishenka_32:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот didsideout » Съб Яну 18, 2014 11:25 am

Страшно много ти благодаря ::JC-ThankYou ако мога и аз да помагам с нещо ... :bulgar:
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот didsideout » Съб Яну 18, 2014 12:03 pm

Колега, при теб също ли е така трасето, голя поляна в по - голямата си част, само една от отсечките до Dombovar е както си трябва с прилежащия ландшафт?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот semafor4o » Съб Яну 18, 2014 4:48 pm

Колега да ти кажа честно това трасе не съм го пробвал и не мога да ти кажа.Ако е така обаче както казваш предполагам,че или самото трасе не е направено като хората или по-вероятното просто симулатора не намира обектите.Как става това? По принцип гадното на унгарските трасета е че при разархивирането или инсталирането някои обекти или shape файлове съдържат в името си унгарски букви подобни на умлаутите в немския (онези букви с точките над тях чиито звук и/или произношение се променя).Единственият начин за решаване на проблема (ако действително той произхожда от това) е да се преровят всички файлове от типа .ace и .s както и .sd където да се погледне за евентуалното съдържание на подобни букви в думата.Давам пример - D_Buro.ace и D_Buro.ace (като във втория файл приемаме,че името му съдържа т.н U-умлаут демек "U" с две точки над него (сори ма няма как да го напиша :) ).В случай,че има подобни букви в името MSTS по default не разчита правилно файла тъй-като не е на английски все едно.Подобно нещо има именно при унгарските трасета поради това,че използват най-разнообразни обекти,а в по-голямата си част - собствени унгарски обекти.Аз например след всяка нова версия на трасето Алфолд си губя по 3-4 часа да преровя всички файлове и да отстраня грешките от такъв тип.Отделно има случай когато след разархивиране и/или инсталация в името на файла се появява БГ буква вместо съответната унгарска буква.Например в Alfold на мястото на о има ь да речем.Ако ти се занимава тук ще ти напиша коя буква с коя се замества -> Ц = О Ъ = U Й = E б = А у = i Това са горе-долу зависимостите които съм открил и 99% от проблемите да не кажа и 100 % с унгарските трасета са именно по тези причини.Файла го има и като .ace и като .s и като .sd ,но заради името системата не го намира.Ако се барне името и се оправи всичко си е ок.Аз само поради тази причина все още съм си оставил напълно работоспособен MSTS за да прекарвам трасетата през него да ми показва дали има грешки с файлове и тн.Малко сложно го написах така,че ако не си разбрал нещо питай пак.Надявах се,че ще ти свърши работа архива,но то пък друго излезе i_mrgreen Какво да се прави :) Успех дано помогне обяснението :vishenka_32:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот didsideout » Нед Яну 19, 2014 2:00 pm

Разбирам, колега, аз също доста често оправям такива грешки по файловете, но защото ми излизат съобщения с грешки, иначе не съм се сетил сам да ги търся, така че сега ще пробвам и дано да е от това, трасето е страшно хубаво и много ми се иска да е готово цялото. Благодаря ти отново за изчерпателното обяснение и архива който ми прати!!! ::JC-ThankYou
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот palkataothd » Вто Фев 04, 2014 9:52 pm

Здравейте.Имам проблем с трасето Кубан.Когато се зарежда ми излиза съобщение за грешка-не може да се намери файла "??????.ace" от папката Terrtex, и когато се зареди липсва текстурата на земята.Не е никак приятно да гледаш бяла пустота под релсите,дори е невъзможно по-дълго да се гледа(натоварва очите много).Опитах да преименувам файла "Стерня.ace",но уиндоуса не ми позволява във файловете да се съдържат символи като ? и !. Поразрових се с текстови редактор във всички файлове които идват с трасето (Kuban.rdb;Kuban.ref;Kuban.rit;Kuban.tit;Kuban.trk;Kuban.tdb),но не открих нищо.Идеята ми беше да намеря кой ред във файла отговаря за тези текстури и да ги преименувам от кирилица на латиница,като преименувам и съответните файлове,но не можах да открия никъде да се споменават тези имена.В папката Terrtex има 9 файла с разширение .ace,които са с имена на кирилица:
Высохшая трава.ace
деревня.ace
Луговина.ace
Насыпь 45 право.ace
Насыпь левая 70.ace
Насыпь левая.ace
Насыпь правая широкая.ace
Насыпь правая.ace
Стерня.ace
Въпроса ми е кои файлове отговарят за тези текстури и може ли да се редактират с помощта на някакъв текстови редактор или как да заобиколя този така изнервящ проблем? Предварително благодаря.С уважение Любомир. :beer:
palkataothd
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 7:46 pm

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот Stoyanov » Сря Фев 05, 2014 8:32 am

Мисля, че е по-добре да ги преименуваш на латиница и да ги замениш във файла където се изискват
Горд администратор на форум MSTS България!
Аватар
Stoyanov
Site Admin
 
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 6:58 pm
Местоположение: гр. Димитровград

ПредишнаСледваща

Назад към Трасета за МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron