Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:37 pm Разширено търсене

Activities

Трасетата за симулатора

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Пон Авг 24, 2009 3:49 pm

Ми да поспорим щом искаш!!! Прозорците не са само за съобщения и сечене, каквото и да означава сечене, а също така и за това какво тр да се случи и после какво следва след случката- дали да се активира друга случка или активито да приключи успешно, както и за много други неща!!! Съветвам те да прочетеш хелпа на играта за да видиш за какво става въпрос. Също така можеш да разгледаш и някое от готовите товарни активита на трасе marias pass Относно книжлето за мисийки ето ти го, http://www.abacuspub.com/ts/catalog/b480.htm но с парички! :vishenka34:
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот It_s_Real » Пон Авг 24, 2009 5:02 pm

"Случки" в активитата няма. Но щом искаш да спорим, моля покажи точно как ще се извърши реверсията с помоща на тези два прозореца.
Сечене и още много неща не си чувал, понеже тепърва почваш да се учиш на железница, пардон на симулатора.
Книжката я има и в самата игра като help но кой да види ...
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Пон Авг 24, 2009 6:06 pm

Дам, добре, нека ги наречем събития !!! Аз нали точно това попитах, как ще се случи, защото самият аз не зная, но за процорците! Action event е прозорец в който си избираш какво събитие да се случи, като например да пуснеш вагоните на определен коловоз както и в товарните активита, да започнеш да игнорираш лиимтите, да качиш пътници и така нататък и така нататък!!! Ако си забелязал след това има едно прозорче което се казва outcome като то служи за това да окажеш след като събитието вече е станало( посочените по горе и още много други ) какво да е продължението на активито. Дали да се покаже съобщение, което ти сам можеш да напишеш, или да започне ново събитие, или пък да приключиш активито успешно или нешуспешно!!!
Прозореца time event служи за оказване на точния час в който да се случи събитието, което си посочил в action event!
location event пък служи за оказване на точното място, където искаш да се извърши събитието, освен ако не си го определил предварително примерно с опцията освободи вагоните на определено място, което е само за товарните коловози!!! Аз си мислих, че може би това е опцията с която играта ще признае реверсията на локомотива, но както вече казах това е само за товарните коловози!!! Ти ако си правил такова активи с реверсия на локомотив и ако си натиснал клавиш 4 когато вече локомотива е в обратната посока, ще видиш че симулатора проследява композицията, като следи края и- тоест мисли че локомотива бута, не че дърпа състава!!! Точно това искам да избегна аз - тоест искам да накарам симулатора да чете така че дории когато обърна локомотива на другата страна на композицията да го чете не като бутане, а както обикновено като дърпане!!! За книжката може и да не съм догледал (поне си признавам грешките ) но ще проверя дали е същата и разбира се ако не пак ще поспорим!!!0
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот It_s_Real » Пон Авг 24, 2009 6:11 pm

По големи глупости чесно не бях чел .... :i_eek:
Action event и статици по коловозите .... боже мили ...
Абе човек ти виждаш ли се какво пишеш въобще .... Моя пост за направа на активити въобще погледна ли го ?
Съветвам те да спреш да пишеш подобни натурални глупости.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Пон Авг 24, 2009 6:34 pm

М дам, прегледах хелпа и на самата игра и на едиторо, но за съжаление (мое или твоео) нищо от там посочените не съвпада, като съдържание с това което съм дал като линк! Пък и освен това ти като не си чел книгата от нета от къде знаеш че е същата с тази в хелпа?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Пон Авг 24, 2009 6:37 pm

Дам прочетох го твойто опътване за активити, ама е толкова пълно с неточности че само ти можеш да си го оправиш и на всичкото отгоре там няма и дума за горепосочените прозорци! Ти като си старо куче в симулатора що не си разбрал за какво служат, ми ми казваш само че били некви сложни неща? И не съм писал нищо за статици!!! Моля те вземи си речник за английски език щото половината ти преводи са грешни !!! А да и си спазвай правилата на собствения форум и пиши грамотно- честно се пише с Т!!!
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот It_s_Real » Пон Авг 24, 2009 6:49 pm

И да нея чета тази книга, знам какво пише в нея. Каквото пише и в хелта към едитора. Нищо по-различно.
Обяснението си е много точно. Просто не съм задълбавал в други неща, по простата причина, че след това ще се почнат едни творения, едни мисии ... майко мила. И се почва с тъпите въпроси от сорта на "ама тука защо не ме пуска" ама аз искам така а пък то става иначе", "ама не може ли" ...
Активитата не са за всеки. И не всеки може да ги прави.
Мога да обясня още много неща, ако някой има интерес но когато ми остане време.
Ще Ви напомня, че активита се правят на действителни влакове, по действителен ГВД.
didsideout написа:Action event е прозорец в който си избираш какво събитие да се случи, като например да пуснеш вагоните на определен коловоз ...

Това не са ли статици ?!... :i_mrgreen: Статици са но понеже и това нещо не го знаеш продължаваш ... Давай да видя до къде ще стигнеш. :_)
И още нещо понеже видях, че си писал още: поста ми за направа на активити не е превод от никъде. Лично мой е.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Пон Авг 24, 2009 6:58 pm

Дам и точно по този повод искам да ти кажа че половината думи на английски там са сбъркани, като например не си написал path, а pach, което си е съвсем различно нещо. Ето за такива неточности ти говоря, също така до колкото си спомням сега имаше и неточности при конструирането, но това си е лично мое мнение и се базира на опита който аз имам!!! Не мога да кажа че съм правил лоши активити, просто имам нужда да ми се изяснят нещата относно тези прозорци, но не се обиждай ти не можеш да го направиш, защото според мен си ги разбрал по съвършено грешен начин
И не не са статици защото до преди малко са били закачени зад локомотива ти, а сега задачата е да ги оставиш на определен коловоз! Но понеже аз не зная прекратявам спора с теб, защото е безмислен и ти и аз си мислим че сме прави и понеже ти си администратора и си мислиш че знаеш всичко, пък аз просто съм си такъв и не отстъпвам няма да стигнем до единомислие!
Последна промяна didsideout на Пон Авг 24, 2009 7:00 pm, променена общо 1 път
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот It_s_Real » Пон Авг 24, 2009 6:59 pm

:_)
Действай.
Само ще те помоля в този форум повече да не искаш помощ относно активита.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Пон Авг 24, 2009 7:01 pm

Ти като не искаш не помагай, но не ограничавай другите да го направят !!!
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот It_s_Real » Пон Авг 24, 2009 7:04 pm

Човек, аз се опитах да ти помогна, обаче ти просто невъзприемаш ...
В този форум няма човек, който ще ти каже нещо различно от това, което аз ти казвам, относно двата прозореца.
Това е положението. Ако искаш свали ми двете активита на влакове R 834 и R 801, виж как са използвани двата прозореца и за какво. После пак ще поговорим кой не знае кое за какво е. :_)
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Пон Авг 24, 2009 7:24 pm

В крайна сметка никой не успя да ми обясни каквото и да било за тези прозорци и как се работи с тях!!!
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот 2Xtreme » Съб Дек 19, 2009 12:14 pm

Искам да попитам, дали някой прави активитита, ако може да направи 1 за Фастов-Киев? :innocent:
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Activities

Мнениеот didsideout » Чет Фев 11, 2010 5:09 pm

Имам въпрос относно това как мога да направя така, че когато пристигам на дадена гара да не ми свети отворен изходен сигнал докато не стане време за тръгване тоест като си влизам в гарата да ми свети входния че изходния е затворен!?!
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Activities

Мнениеот It_s_Real » Чет Фев 11, 2010 6:06 pm

Слага се един сървис зад изходния, все едно е трафик. Задава му се време на появяване. След това се дава време да стои там, след като изтече даденото време той изчезва и изходния светва с някакво показание.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

ПредишнаСледваща

Назад към Трасета за МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron