Дата и час: Пет Апр 26, 2024 4:47 pm Разширено търсене

Важно за качване.

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

Важно за качване.

Мнениеот 2Xtreme » Вто Сеп 15, 2009 4:03 pm

Значи гледам клипове във сайтове и гледам машини, които тук ги няма.
Пример: http://vbox7.com/play:a91f6ccd
Ако може някой ако има да качва, и ако познавате човека направил клипа, го помолете да качи тук съставите.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот Lucho » Вто Сеп 15, 2009 4:25 pm

Тези рипейнтни са правени от proformance93, darmona-гущеров, mostly, марто и т.н. Ако желаеш машините свържи се с авторите.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот 2Xtreme » Вто Сеп 15, 2009 5:54 pm

Е ама няма ли да е по-добре да се качат тук, за да могат всички да имат достъп до тях? И все пак ще се свържа с тях и ще попитам дали ще може да ги кача тук.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот Lucho » Вто Сеп 15, 2009 6:19 pm

2Xtreme написа:Е ама няма ли да е по-добре да се качат тук, за да могат всички да имат достъп до тях? И все пак ще се свържа с тях и ще попитам дали ще може да ги кача тук.

Не всичко опира до тях. Ако авторите забранят качването на файла на други места, различни от авторовия сайт, няма как да стане.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот It_s_Real » Вто Сеп 15, 2009 6:32 pm

Автори ... Абе що не се спрете с тези глупости.
За авторско право може да притендира Ярослав Скура. Никой друг.
Дай сега защото някой направил рипейнт и да се мисли за автор.
Земете прочетете един закон за авторски права и тогава ги намесвайте.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Важно за качване.

Мнениеот 2Xtreme » Вто Сеп 15, 2009 6:42 pm

It_s_Real написа: За авторско право може да притендира Ярослав Скура. Никой друг.

+1 Пък и за какво е направен този сайт, ако не то да се споделят файловете и да се улесняват хората в търсене? Един потребител беше казал някъде, че мечтае за нещо като www.trainsim.ru , но българско. Е то този сайт е това нещо, но трябва да се споделят всички файлове. Ако набарам тези файлове със сигурност ще ги кача тук! :_)
Последна промяна 2Xtreme на Вто Сеп 15, 2009 6:46 pm, променена общо 1 път
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот It_s_Real » Вто Сеп 15, 2009 6:46 pm

Ако не греша darmona беше направил някакви вагони ...
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Важно за качване.

Мнениеот gushterov » Вто Сеп 15, 2009 7:02 pm

It_s_Real написа:Автори ... Абе що не се спрете с тези глупости.
За авторско право може да притендира Ярослав Скура. Никой друг.
Дай сега защото някой направил рипейнт и да се мисли за автор.
Земете прочетете един закон за авторски права и тогава ги намесвайте.


Точно така. Затова гледам да разпространявам направените от мен рипейти само по скайп или пък тук, а не да ги побликувам в мой сайт където да ги вижда цял свят. Това бих го направил ако имах разрешение от автора :i_cool:
А 2-та вагона дето ги правих пак не са изцяло мои щото модела е мой ама текстурите са унгарски :i_fun:
Аватар
gushterov
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 7:26 pm
Местоположение: Бургас

Re: Важно за качване.

Мнениеот 2Xtreme » Вто Сеп 15, 2009 7:09 pm

Е качвай тука, за да може всеки да ги свали. Не да събира 200 скайпа и после да се чуди кой имаше този вагон, кой имаше другия...
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот It_s_Real » Вто Сеп 15, 2009 7:12 pm

Абе лошо няма. Качвайте където искате, просто думата авторско право се употребява неправилно. :_)
И аз съм мацал вагони и машини ама непретендирам за авторско право.
А знаете ли, че за да изискате свое авторско право, трябва да си регистрирате продукцията ? И че се плащат парици ...
:_)
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Важно за качване.

Мнениеот Lucho » Сря Сеп 16, 2009 1:56 pm

Въпросните вагони са BDZ RES и BDZ RES MARICA. Има ги в сървъра, в раздела за БГ товарни вагони. :vishenka32:

It_s_real, не казвай че няма никакви права, защото добре знаеш, че не е така. И не е само Скура автор на рипейнтни, има много други хора в цял свят. Ако аз направя рипейнт а някой си ми го открадне и преправи на нещо си, без да ме попита и разпространява, естествено, че няма да ми бъде много приятно. Но, ако ме пита, проблеми няма.

extreme, ти искаш български trainsim.ru, хубаво и аз искам, проблема е, че всички искате да карате, ама никой не иска да се хване и да направи една качествена разработка, а ако такава има - налага се да питаш триста човека докато я откриеш...абе изобщо български работа - всички искат, никой не му се занимава да прави...
Затова:
It_s_Real написа:Карайте си чешките, унгарските, руските машини, те са хубаво направени
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот gushterov » Сря Сеп 16, 2009 2:36 pm

Мойте вагони са в архивите BDZ Res и BDZ Eaaos
А Скура не е автор на рипейти, а автор на 3Д модели и текстурите към тях и следвоателно има права над тях.
Аватар
gushterov
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 7:26 pm
Местоположение: Бургас

Re: Важно за качване.

Мнениеот It_s_Real » Сря Сеп 16, 2009 4:12 pm

lucho написа:It_s_real, не казвай че няма никакви права, защото добре знаеш, че не е така. И не е само Скура автор на рипейнтни, има много други хора в цял свят. Ако аз направя рипейнт а някой си ми го открадне и преправи на нещо си, без да ме попита и разпространява, естествено, че няма да ми бъде много приятно. Но, ако ме пита, проблеми няма.


Какво разбираш под думата право ? Вземаш един готов модел на машина или вагон и го рипейнтваш. Добре. Супер. Станал е добре.
Посочва се кой го е направил и толкова. Какви права, какви автори, какви пет лева :_)
Единствено съм съгласен с теб, че ако някой иска да дооправи нещо по твой или друг модел може да иска разрешение от този, който е направил рипейнта, не защото е задължен а от обща култура и възпитание.
Аз пък ще питам, как от готови модели си позволяваме да ги бараме ?
Както се вижда темата е доста обширна и задълбочена и съм благодарен на автора и, че я пусна и се отвори дума за това.

По въпроса с български сайт като руския - идеята беше точно такава. Първо беше сървъра като ftp. Но за да се изтегли нещо, трябва да се види на вид как е и по някакъв начин да се представи. За това е и създаден форума. Много малко са потребителите, които помнят форума в самото начало - 2006 година. Много малко хора от настоящия форум са подозирали за симулатора, за рипейнти и за още други неща. Хубаво е, че Ви е интересно и Ви се занимава. Защото аз и Красен доста рипейнти сме направили и по едно време се оказа, че сме направили почти всичко. Без ерката. Остана само тя. Вече и тя е факт.
Също искам и да спомена, че за да се направи един 3D модел са нужни доста чертежи, време и мерак.
Трасетата се правят още по-трудно. При тях се залага и реалност на 100 %.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Важно за качване.

Мнениеот tedo21 » Сря Сеп 16, 2009 4:35 pm

Стига с тези авторски права. Правете като мене, аз не барам някакъв модел без разрешението на автора му, защото това всичко е негов труд. След като си получа разрешението, тогава барам. Питайте, едва ли някой ще ви откаже. Някои автори дори ми се доверяват напълно и ми пращат самия 3d файл на модела. :bgflag:
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Важно за качване.

Мнениеот It_s_Real » Сря Сеп 16, 2009 4:37 pm

Връзкар :i_fun:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Следваща

Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron