Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:13 am Разширено търсене

Помагайте хора ! :(

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Вто Авг 31, 2010 10:09 pm

Здравейте , много хубав форум много хубав е и сайта който е с файловете за локомотиви и т.н. обаче да ви направя съвсем :) добронамерено :) 1 забележка ... от всичко не ми хареса 1 пропуск - никъде не сте описали подробно и разбира се на разбираем език за "по-простите" като мен :D как се слагат машини вагони и трасета и звуци и т.н. !Ако случайно обаче има някаква подобна информация из форума моля да ме извините не съм я забелязал просто ;) ! За начинаещи като мене е много важно защото до сега не съм се занимавал с такъв тип игри ! Сега се зарибих а си нямам и напредстава какво да правя ! Слагам влакове и вагони в 1 папка там на играта където са и останалите ... ама като пусна играта и ми изписва "Cannot read train ....еди кой си " И така за всеки един влак изрежда ... и се пуска играта все едно както си е стандартно .... моля ви помогнете ми да настроя играта както трябва ! Ще съм благодарен ако ми напишете по какъв начин така ако може по подробно ако не съм много нахален че да разбера и аз най-после ! Че като гледам какви ги пишете из форума и ми става лошо ... некакви редакции на файлове ... все едно на др. език говорите ... :D ! За това ще съм ви много благодарен ако ми помогнете да си инсталирам всичко българско .... че и наче стандартно играта е доста скучна ... сами знаете как е и звуците на влаковете не са направени добре и самите влакове са едни никакви ! А и друго си е българското де ... ама както и да е :) Моля ви помогнете ще съм ви много благодарен ! Имайте предвид, че съм начинаещ и си нямам и капка понятие за ТАЗИ ИГРА така че колкото повече помагате толкова по добре за мене благодаря ви предварително приятели :) ! Надявам се да успея в крайна сметка да подкарам тея влакове че уж ги слагам където трябва пък не иска да ги зарежда и изобщо не знам как ще ги пускам и т.н... ! Не съм чак толкоз закопан от компи разбирам но с игри не се занимавам много а с тази изобщо и за това ми е както се казва "Тъмна Индия" :) ! Трябва да ми обясните къде да слагам машините вагоните и трасетата и т.н.! Ако има и какви настройки трябва да се правят не знам ... Вие знаете най добре за това помогнете ... и за напреде няма да е зле във форума да сложите 1 статийка с пълни обяснения за да може хора които са начинаещи като мене да не се чудат "абе това животно ли е или " И пак казвам ако има подобна информация и аз да не съм видял моля да ме извините но аз поне не видях .... а уж търсих .... трябва да има разяснения за хора които не разбират толкова от този тип игри :) Надявам се да не съм обидил някой и се надявам да ми помогнете . Пак ви благодаря предварително :) !
:bgflag: :bgflag:
Модератор: Слагай необходимите препинателни знаци, съответно и главни букви. В българския език "ч" не се пише с "4". Ако сте на Phonetic- използвайте копчето със символи "~" и "`". На БДС се вижда ясно.
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот bdz_electric » Сря Сеп 01, 2010 10:40 am

Здравей и добре дошъл в нашия форум! :welcome:

Всичко което не ти е ясно го има описано във форума,но все пак ще обясна:
-изтегляш си .rar файловете и ги разрархивирваш в папка TRAINSET,която пък се намира в папка TRAINS в главната директория на играта
-след това изтегляш COMMON.CAB и COMMON.SND които се намират в Чешки тракционенн подв.състав>>>Кабини и съответно Звуци и ги разрархивирваш отново в TRAINS>>>TRAINSET
-за да ти се появат в играта е нужно да си направиш композиции.сваляш си програмата ConBuilder(в сървъра Бълг.Тракц.подв.състав>>>приложен софтуер>>>ConBuilder и сваляш първи файл.след като го свалиш го инсталираш(няма значение къде).после отваряш програмата и трябва да зададеш къде се намира директорията на играта (пр. C:\Program Files\Microsoft Games\Train Simulator) и даваш ОК.ако всичко си направил така трябва да ти се появат две графи - отляво локомотивите,отдясно - вагоните>>>избираш си локомотив,след това вагони,даваш некво име на композицията и SAVE-аш.

В общи линии - това е.Ако нещо не ти е ясно питай :_)

П.П В друга тема e описано подробно как да си направиш сценарии(активити)
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Сря Сеп 01, 2010 8:19 pm

bdz_electric написа:Здравей и добре дошъл в нашия форум! :welcome:

Всичко което не ти е ясно го има описано във форума,но все пак ще обясна:
-изтегляш си .rar файловете и ги разрархивирваш в папка TRAINSET,която пък се намира в папка TRAINS в главната директория на играта
-след това изтегляш COMMON.CAB и COMMON.SND които се намират в Чешки тракционенн подв.състав>>>Кабини и съответно Звуци и ги разрархивирваш отново в TRAINS>>>TRAINSET
-за да ти се появат в играта е нужно да си направиш композиции.сваляш си програмата ConBuilder(в сървъра Бълг.Тракц.подв.състав>>>приложен софтуер>>>ConBuilder и сваляш първи файл.след като го свалиш го инсталираш(няма значение къде).после отваряш програмата и трябва да зададеш къде се намира директорията на играта (пр. C:\Program Files\Microsoft Games\Train Simulator) и даваш ОК.ако всичко си направил така трябва да ти се появат две графи - отляво локомотивите,отдясно - вагоните>>>избираш си локомотив,след това вагони,даваш некво име на композицията и SAVE-аш.

В общи линии - това е.Ако нещо не ти е ясно питай :_)

П.П В друга тема e описано подробно как да си направиш сценарии(активити)


Супер много ти благодаря за отзивчивостта ти и за отделеното внимание :) ! Много добре си го обяснил и подробно за което ти благодаря ... веднага се заемам стъпка по стъпка да настройвам играта :) ! Да ти кажа аз си сложих 1 влак понеже и 1 момче ми помогна малко но аз като се опитах да си сложа повторно и не стана ... исписа ми че не може да открие няквки смс файлове ... този мой приятел ми каза че е от звуците проблема и че ще ми каже как да го оправя ама някой др път понеже в този момент не можеше та както и да е ... и още не съм го оправил този проблем .... и не знам и как ... ама надявам се сега като прочета добре това което си написал и да оправя всичко ;) ако има проблем ще ти напиша тука допълнително :) :P :JC-ThankYou:
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот 2Xtreme » Сря Сеп 01, 2010 10:24 pm

Здравей и от мен. Сега някои локомотиви (предимно аз които съм правил) са под формата на .exe файл. При тях само трябва да посочиш в кой дял на компутъра ти е играта (C, D, E и т.н.). Друго нещо е, че трябва да гледашв папката TRAINS като сложиш папката с локомотива, например BDZ 44 087, в нея само да се намират разни файлове и евентуално папки SOUND и CABVIEW. Обмислям скоро време да преработя всички локомотиви и вагони, да ги направя във .exe файлове и да се заменят със старите. НО това е за в бъдеще. Можеш да попрочетеш доста теми тук, има интересни работи. Ако има нещо питай, все някой ще ти отговори. :welcome:
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Сря Сеп 01, 2010 10:59 pm

2Xtreme написа:Здравей и от мен. Сега някои локомотиви (предимно аз които съм правил) са под формата на .exe файл. При тях само трябва да посочиш в кой дял на компутъра ти е играта (C, D, E и т.н.). Друго нещо е, че трябва да гледашв папката TRAINS като сложиш папката с локомотива, например BDZ 44 087, в нея само да се намират разни файлове и евентуално папки SOUND и CABVIEW. Обмислям скоро време да преработя всички локомотиви и вагони, да ги направя във .exe файлове и да се заменят със старите. НО това е за в бъдеще. Можеш да попрочетеш доста теми тук, има интересни работи. Ако има нещо питай, все някой ще ти отговори. :welcome:

ами наистина дано така го направиш че да е по удобно за хората ... ще бъде чудесно но това вече е когато ти решиш . Радвам се че има разработени толкова много и локомотиви и вагони български .... защото ако не са тези добавки .... честно казано тази игра изобщо няма да е толкова играна .... нито стандартните звуци на влаковете са добри нито пък влаковете ... ! :) Сега се опитвамд а си модифицирам играта ... още се уча ... дано успея :) !
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Сря Сеп 01, 2010 11:01 pm

И все пак ако някой има време и желание да ми разясни и трасета как да слагам ще съм много щастлив и благодарен :) Иска ми се скоро да има и българско трасе ... но до колкото са ме информирали разбрах че няма .... дано някой се навие да създаде ще бъде чудесно :) и все пак разбрах че има доста добри трасета тук но ако има някой доброволец да ми обясни кое как и къде ще съм много благодарен :) ! :bgflag: :JC-ThankYou:
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот 2Xtreme » Сря Сеп 01, 2010 11:10 pm

Повечето трасета са .ехе файлове. Просто отваряш и инстлираш, като само трябва да промениш кой дял на компютъра е симулатора. Има и някои, които са като архиви, но тях дори и аз не съумявам да ги инсталирам. :sorry:
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 8:41 am

2Xtreme написа:Повечето трасета са .ехе файлове. Просто отваряш и инстлираш, като само трябва да промениш кой дял на компютъра е симулатора. Има и някои, които са като архиви, но тях дори и аз не съумявам да ги инсталирам. :sorry:

Аха значи трябва само да ги инсталирам в директорията на играта ...
Ами имам един проблем .... направих всичко както ми каза обаче отново ми исписва като пусна играта и точно като зарежда ме изхвърля и ми исписва че не може да открие някакви .смс файлове .... и това почти винаги .... ! Как мога да го оправя този проблем че така ми прави от както започнах да се занимавам и да слагав вагони .... смисал такъв че до сега така и не разбрах как да ог оправя и не успях да намеря инфо .... или поне обяснено както трябва ... :JC-ThankYou:
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот bdz_electric » Чет Сеп 02, 2010 10:45 am

Щом си инсталираш COMMON.SND трябва да си настроиш енг файла на съответния локомотив
-влизаш в папката на лок. и търсиш файл с разширение .eng
-отваряш го с Notepad или Wordpad
-търсиш(някъде по средата и в края)трябва да пише SOUND и в скоби е указан смс файла за машината отвън, по надолу и смс файла за кабината.
-в тези скоби пишеш (пр. ..\..\Common.snd\cd242\242eng.sms и в др. графа,където ти е за кабината (..\..\Common.snd\cd242\242cab.sms)
-за трасетата:просто трябва да ги инсталираш в папка ROUTES ,след това влизаш в папката на трасето и АКО ИМА ФАЙЛ INSTALLME.BAT (не навсякъде го има) трябва да го натиснеш и да изчакаш да зареди,ако няма такъв файл нищо не правиш :i_wink:

ПП. Пътя за звука е примерен.
ПП2 За да инсталираш трасета трябва да инсталираш Xtraks . има ги в сървъра в Бълг.тракц.подв.състав>>>Разни
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 11:53 am

bdz_electric написа:Щом си инсталираш COMMON.SND трябва да си настроиш енг файла на съответния локомотив
-влизаш в папката на лок. и търсиш файл с разширение .eng
-отваряш го с Notepad или Wordpad
-търсиш(някъде по средата и в края)трябва да пише SOUND и в скоби е указан смс файла за машината отвън, по надолу и смс файла за кабината.
-в тези скоби пишеш (пр. ..\..\Common.snd\cd242\242eng.sms и в др. графа,където ти е за кабината (..\..\Common.snd\cd242\242cab.sms)
-за трасетата:просто трябва да ги инсталираш в папка ROUTES ,след това влизаш в папката на трасето и АКО ИМА ФАЙЛ INSTALLME.BAT (не навсякъде го има) трябва да го натиснеш и да изчакаш да зареди,ако няма такъв файл нищо не правиш :i_wink:

ПП. Пътя за звука е примерен.
ПП2 За да инсталираш трасета трябва да инсталираш Xtraks . има ги в сървъра в Бълг.тракц.подв.състав>>>Разни

Ами благодаря за инфото ... да ти кажа аз го направих уж ама пак исписва ... :i_good: може би не го правя правилно или ... не знам вече и исписва проблем с някакав shape file ... не знам ... ще се опитвам да го оправя докато не тръгне .... благодаря ти все пак за инфото :) ама трябвало е като ги качвате в сайта да ги настроите ли ддз ... че работата стана много дебела :this: :JC-ThankYou:
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 12:27 pm

Ето какви съобщения ми излизат и не знам ... вие кажете как може да се оправи ... аз това със .енг файловете го оправих уж .... ама тук показва някаква друга директория ... помогнете :)
1.Ето го първо какво излиза :
Изображение
2 След това ....
Изображение
3....
Изображение
4....
Изображение
Малко е лошо качеството на снимките не знам дали ще разберете какво точно пише но ето какво пише на 1вото ерор съобщение ... понеже смятам че това оказва влияние ... "Failed to find SMS file : file: ../../MAV_Hangok/intercity/DZUG140.sms" Това е съобщението и това е директорията и смс файла ... моля ви помогнете че направо вече какви ли не работи не направих по тази игра и все някакъв проблем излиза благодаря ви и дано не съм много нахален ... :JC-ThankYou: :JC-ThankYou: :JC-ThankYou:
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот bdz_electric » Чет Сеп 02, 2010 1:36 pm

Трябва да оправиш и .wag файла на вагона,по същия начин както при локомотивите.
изтегли си от сървъра ZVUKY,разрархивирай го в TRAINSET и след това напиши пътя до звука в .wag файла.

А грешката за ..shape data.. енг файла не ти чете .sd файла и трябва да го оправиш (в началото на енг файла мисля че беше) трябва да напишеш правилния .sd

пр.: .sd файла е cd242281(напр.) a в енг го пише като cd242203(напр.) >>> е трябва в енг файла да напишеш правилното(в сл. - cd242281) и си готов :_)

ПП За .s файла е същото както е за .sd.
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот Lucho » Чет Сеп 02, 2010 2:29 pm

Ех, това да му е кахъра! Натискаш 3 пъти yes и си готов. Аз имам над 50 такива прозореца при старт на игра :D
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот bdz_electric » Чет Сеп 02, 2010 2:38 pm

lucho написа:Ех, това да му е кахъра! Натискаш 3 пъти yes и си готов. Аз имам над 50 такива прозореца при старт на игра :D



За звуците добре,ама за .s и .sd файла ще му дава Dont Send.
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 3:20 pm

bdz_electric написа:Трябва да оправиш и .wag файла на вагона,по същия начин както при локомотивите.
изтегли си от сървъра ZVUKY,разрархивирай го в TRAINSET и след това напиши пътя до звука в .wag файла.

А грешката за ..shape data.. енг файла не ти чете .sd файла и трябва да го оправиш (в началото на енг файла мисля че беше) трябва да напишеш правилния .sd

пр.: .sd файла е cd242281(напр.) a в енг го пише като cd242203(напр.) >>> е трябва в енг файла да напишеш правилното(в сл. - cd242281) и си готов :_)

ПП За .s файла е същото както е за .sd.

Много ви благодаря за вагоните не знаех че трябва така ... понеже се чудех защо не тръгват звуците на вагоните ... малко тъп въпрос но за shape файла да питам тоя cd файл (името му) от къде да го взема че да го :vishenka34: :JC-ThankYou: сложа в енг файла ...
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Следваща

Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron