Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:57 pm Разширено търсене

Помагайте хора ! :(

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 3:26 pm

А и да питам за звуците на вагоните .... кой фаил от папка zvuky точно трябва да посоча за директорията щот този "MAV_Hangok/intercity/DZUG140.sms" го няма "DZUG140.sms" ... кой по точно .... ако може да ми дадете примерна директория ще съм ви благодарен :) :innocent:
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот bdz_electric » Чет Сеп 02, 2010 3:36 pm

Това го написах само за пример :i_biggrin: ти виж в папката на лока как се казват и ги напиши в енг файла?

ПП А аз имам един въпрос,за да не отварям нова тема: на трасе Fastov - Kiev като дигна пантографа и волтметъра за контактна мрежа не отчита нишо - стои си на 0 kV ??? как да го оправя,така че да ми показва 25 kV
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 3:37 pm

bdz_electric написа:Трябва да оправиш и .wag файла на вагона,по същия начин както при локомотивите.
изтегли си от сървъра ZVUKY,разрархивирай го в TRAINSET и след това напиши пътя до звука в .wag файла.

А грешката за ..shape data.. енг файла не ти чете .sd файла и трябва да го оправиш (в началото на енг файла мисля че беше) трябва да напишеш правилния .sd

пр.: .sd файла е cd242281(напр.) a в енг го пише като cd242203(напр.) >>> е трябва в енг файла да напишеш правилното(в сл. - cd242281) и си готов :_)

ПП За .s файла е същото както е за .sd.


Дада бавния ми реотан загря :JC-ThankYou: разбрах за кой шейп файл става дума и ... така :i_fun:
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 4:06 pm

Ами сега всичко е Ок няма никакви съобщения ... проблем обаче пак има ! Звуците на вагоните не са ли като на истинските български влакове и вагони ... защото на мене вагона ми се чува като на стандартните от играта ... супер тъпо .... за звуците на вагоните да не трябва още нещо да се прави .... защото така и не ми тръгват .... да не трябва на ново да си правя влак или какво ... ? за пореден път моля за помощ ама кво да правя ... :)
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот bdz_electric » Чет Сеп 02, 2010 4:36 pm

Проблема ти е че не се чува тракането по наставите,нали?
Дай си скайпа аз ще ти пратя архива. :_)
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот preslavlorda » Чет Сеп 02, 2010 4:45 pm

bdz_electric написа:Проблема ти е че не се чува тракането по наставите,нали?
Дай си скайпа аз ще ти пратя архива. :_)

дада ;) скайпа мие : lorda-1
preslavlorda
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 11:15 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот bdz_electric » Пон Ное 08, 2010 7:15 pm

Здравейте фенове на мстс.За да не отварям нова тема пиша тук:
Преинсталирах си симулатора (изтрих всичко и го инсталирах наново) и сега не мога да вляза в играта (train.exe) и в train simulator editors and tools в старт менюто - натискам върху иконите,излиза ми Profiling и до там..??? .Влязох в ..Troubleshooter.. и там пишеше: Product ID >> PID is not avaible.
Аз съм с уиндолс 7,но мисля,че не е от него,защото преди си бачкаше сима,ама сега....явно го е напекла жегата :i_lol:
Някакви идеи от какво може да е този проблем???
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот didsideout » Сря Ное 24, 2010 3:42 pm

Аз пък имам питанка относно това, мога ли да направя така, че да се показвам и от левия прозорец и да имам същия обхват на полезрението както и от десния? Досега съм го виждал това само на 07 020 , но пък при него не можеш да си въртиш "главата" и виждаш само назад?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот tedo21 » Сря Ное 24, 2010 7:02 pm

Това е от настройките. Ще трябва да си поиграеш за да го направиш.
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот gushterov » Сря Ное 24, 2010 7:06 pm

Само от едната страна можеш да се покзваш. Настройките избират от реда HeadOut . А това на седмака си е по-различен ляв поглед.
Аватар
gushterov
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 7:26 pm
Местоположение: Бургас

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот didsideout » Чет Ное 25, 2010 12:11 pm

Да да, видях, че това на седмака е настроено да замени десния поглед в кабината, но пък си има отделен файл, който да показва лок-а от другата страна! А тези настройки на хед аут-а от иенджи-то ли са? Ти пробвал ли си да го правиш?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот gushterov » Чет Ное 25, 2010 5:21 pm

Да в .eng е. Точно под Cabview. Пимерно на 46-та изглежда така: HeadOut ( 1.7 3.0 7.75 ) Първата стойност е положението по оста Х. Положителна стойност е дясно, отрицателна е ляво ( 1.7 и -1.7 са симетрични точки ). Втората стойност е положението по Y, т.е. колкото е по-голяма, толкова по на високо е. И последната е положението по Z- колкото е по-голяма, толкова по-напред е. 0 е центъра на машината следователно отрицателна стойност означава назад.
Аватар
gushterov
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 7:26 pm
Местоположение: Бургас

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот lokomotiven_bdz » Сря Дек 28, 2011 7:34 pm

bdz_electric написа:Проблема ти е че не се чува тракането по наставите,нали?
Дай си скайпа аз ще ти пратя архива. :_)

става ли и аз да си дам скаипа да ми пратиш и на мене архива ако може? :_) :bgflag:
защото на мене не ми се чува тракането на колелата на локомотива. :i_good: :i_good:
скаипа ми е slav4o102030 :JC-ThankYou:
lokomotiven_bdz
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 6:27 pm

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот semafor4o » Съб Сеп 29, 2012 1:14 am

Колеги,натъкнах се на специфичен проблем.Инсталирах локомотив на MAV при които обаче странно защо скоростта се измерва в мили в час (може би е ползван ENG. файла на DF9),а не в км/ч.Въпросът ми е: някой може ли да каже как да променя мл/ч във км/ч? Предполагам,че е някъде във самият ENG.файл,но нямам идея къде точно.Ако някой знае да помага :moil:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Помагайте хора ! :(

Мнениеот 2Xtreme » Нед Окт 07, 2012 8:32 pm

Ctrl+F и потърси km или mph, ако не трябва да го огледаш от-до за ред свързан с скоростомерът.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron