Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:07 pm Разширено търсене

Липсващи .s файлове

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

Липсващи .s файлове

Мнениеот It_s_Real » Вто Мар 03, 2015 10:27 am

Някой знае ли програма, с която се изкарват данни за липсващите s файлове на инсталирания състав в папка trains?
Мъча се тук с Route_riter, но май е само за трасита.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Липсващи .s файлове

Мнениеот semafor4o » Пон Апр 06, 2015 4:39 pm

Защо не пробваш със самия Conbuilder? Просто му задаваш един път да провери всички дизелови локомотиви,после електрическите,после товарните и пътническите вагони,парните и така.Избери отгоре от менюто Tests-> Missing files и след това като се покаже прозорчето избираш типа ТПС,даваш да провери всички и цъкаш отметки за звуците,кабините и дублираните файлове.По принцип ако има липсващи файлове то ги изписва или директно НЕ ЗАРЕЖДА проблемната единица.Освен това изначално в Conbuilder-a и преди да се стартира той самия,зарежда,зарежда,зарежда и ти излиза съобщение,че някоя/някои от единиците ТПС имат липсващи или сгрешени файлове.Грешките ги изброява и посочва под формата на txt.файл ако при инсталирането на Conbuilder си му задал Notepad като текстов формат (като мен).След като ти изпише това съобщение можеш да стартираш спокойно Conbuilder и там някъде имаше иконка с черна удивителна в жълт кръг на фона на лист.Ако не знаеш къде да намериш файла с изписаните грешки цъкни там и трябва да ти го отвори.Вътре всичко е описано - къде,в коя папка,кой файл липсва,кое име е сгрешено и тн.Аз съм намирал даже грешки във файловете на самите създатели на модели по този начин. i_mrgreen Свикнал съм му вече и винаги преди инсталация си играя поне 5-10 минутки да нагодя кабините,звуците и да напасвам файлове и имена,за да е всичко ок и да не дава грешки и благодарение на тези усилия от години нямам никакви проблеми.Понеже стана малко завъртяно ако нещо искаш да питаш питай ще се опитам да помогна.Лично аз обаче за друга програма не се сещам понеже не съм и ползвал.Хайде давайте да го съживим малко тоя форум,скоро се очаква Open Rails 1.0 да е реалност,а там какви опции ще има - ЛЕЛЕ-МАЛЕ! :clapping:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Липсващи .s файлове

Мнениеот It_s_Real » Вто Апр 07, 2015 6:58 pm

То по този начин съм пробвал, но изкарва всякакви грешки, не само липсващи s или eng или Wag. Абе общо взето, както имам мерак да карам, докато оправя грешките и мерака ми секва. :biggrin:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Липсващи .s файлове

Мнениеот semafor4o » Сря Апр 08, 2015 7:00 pm

Ами какво да ти кажа - рисковете на играта i_mrgreen Аз съм така винаги преди да ъпдейтвам Alfold-a след всяка нова версия която излиза поне там транслитерацията на голям % от файловете излиза страшно разбъркана и после ако не се оправи всичко липсващите файлове де факто правят трасето неизползваемо.Затова винаги отделям около час-два през уикенда за инсталиране на дадения ъпдейт.Занимавка си е обаче един път оправиш ли го - няма проблем.С ТПС нещата стоят по същия начин. Моят съвет - музичка,желание,малко свободно време и едно малко за изостряне на вниманието - върши идеална работа в подобни случаи :moil: :vishenka_32:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am


Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron