Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:52 pm Разширено търсене

Създаване на Activities

Приложния софтуер към симулатора, Ъпдейти, скриинове.

Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Нед Окт 07, 2007 6:32 pm

Отиваме на старт бутона, избираме Programs, Microsoft Games, Train Simulator Editor & Tools. Изображение Отваряме Activity Etitor. Изображение Излиза ни прозорец Train Simulator Activity Editor, в който ще се работи за цялото създаване на Activites. Отиваме на File, New и ни излиза прозорец в който трябва да посочим желаното от нас трасе. Кликваме върху Ок. Изображение След като сме посочили трасето, трябва да дадем име на Actvities което ще създадем. Кликваме върху Ок. Изображение Излиза ни дължината на цялото трасе, а в ляво инструментите чрез които ще работим. Първата ни работа е да посочим трудността на activities, както и посочването и като число. След това посочване, кликваме върху бутон Edit activity discription, както и върху Edit activity bref, като в тези две полета можем да напишем кратко описание на трасето и неговите характеристики. Изображение Време е да създадем композицията с която ще пътуваме, пача и часът на тръгване. За целта отиваме на Player, кликваме на New и ни излиза прозорец Service editor. В поле Name попълваме името на влака, в Display name повтаряме това име. В поле Consists можем да изберем consists, който вече е създаден или създаваме такъв. За създаване на нов consists, кликваме върху New и ни излиза прозорец Consists editor. Изображение
В поле Name и Display name попъваме името на consists. Добре е това име да е номера на локомотива и след него да напишем за кой номер на влак се отнася този consists. Изображение
От поле Rolling stock types избираме локомотива и вагоните с които ще съставим композоцията. След като сме избрали локомотива, е необходимо да изберем вагоните които ще са след локомотива. За тази цел отиваме на Cars (Freight), излиза ни списък, от който си избираме вагоните. Локомотива и вагоните се добавят с двойно кликване върху техните имена. Изображение Кликваме върху Save & Exit и съответният consists е създаден, при което неговото име в поле Consists се появява. Следва създаване на пач, или казано на прост език линията по която ще се двежи нашият влак. Ако има предварително създаден пач, може да го посочим от падащото меню, което излиза при кликване на стрелката в края на поле пач. Ако нямаме такъв, ще го създадем. Кликваме на New, излиза ни прозорец в който попълваме името на пача. Името му е първата и последната гара на пристигане, след това в скоби може да посочите номера на влака. Изображение Кликваме върху Ок. След това ни се появява прозорец Pach Display Name, в което поле пишем същото име което попълнихме в предния прозорец. Кликваме отново върху Ок и ни се появява прозорец Pach editor. В поле Starting location попълваме първата гара, от която сме тръгнали, в Enting location последната гара на която сме пристигнали. Изображение След тази стъпка е време да посочим начална и крайна гара, отклонения по гарите в които ще се разминаваме с други влакове които ще нарачем малко по-късно като трафици. За целта отиваме на малкото прозорце Tools, чрез което можем да си увелицаваме или намаляваме трасето в основния прозорец. Кликваме на лупичката, която е очначена със знак + . Със стрелката на мишката можем да си посочим точното място на всяка гара на трасето от която искаме да тръгнем, а с "+" увеличаваме мащаба, за да можем да видим коловозите.Изображение След това посочваме от кой път да тръгнем, като с десен бутон на мишката посочваме Place start point. Изображение За да пуснем влака в отклонение, кликваме на картата на трасето, където има малка зелена точка с десен бутон и посочваме Take other exit. Изображение Гарите в които ще имаме разминаване или надминаване с друг влак, може да посочим да влезем ние в отклонение, или да сме на главен коловоз. Да речем, че искаме в гара Demitrov - uzlovoj искаме да се разминем с някой влак и искаме ние да сме в отклонение па първата стралка правим операцията описана по-горе, като гледаме след като минем гарата да излезем на главен път. След като сме си направили целия път, както искаме ние се връщаме в прозорец Pach editor, кликваме върху Leave path editor, при което ни излиза съобщение дали искаме да съхраним съответния пач, кликваме върху yes. Изображение С тази последна стъпка създадохме пътя по който ще се движем и гарите през които ще минем. В поле Stops се появиха гарите в които можем да спрем. За да спрем в тях, в графа Station се появиха малки празни кутиики, в които трябва да сложим отметки с еднократно кликване на мишката в тях. Кликваме върху Ок. Изображение След това определяме времето за пътуване, както и времето зо пристигане и тръгване от съотв. гари. Кликваме върху Edit Tometable и ни се появява прозорец Timetable - TV 40 635 (player). В графа Performance можем да зададем число, представляващо време за което влака изминава разстояние от една гара до друга. По-голямо число е по-стегнато разписание или време за изминаване пътя от гара до гара. За посочвоне действителни числа е хубаво, преди да създадете activitito, да минете цялото разстояние, да си запишете време на пристигане и време на заминаване на влака от гарите на които ще спирате. Престоя по гарите можете да направите за осреднено време по минута и 10 15 сек.За да напишете числата е необходимо да кликнете върху число 75. Появява се прозорец New performance value, в което попълвате съотв. число след като сте изминали трасето без activities. Кликвате върху Ок. Изображение След това кликвате върху Recalculate this. В прозореца вече са посочени всички времена на пристигане и тръгване. С това приключи основната ни операция по определяне на композоцията и гарите на спиране ако има такива. След това можем да посочим времего на тръгване на влака от поле Start time. Можем да си изберем сезона от поле Condition and Hazards. Време е да създадем трафика или накратко казано влаковете с които ще се срещаме по гарите. Отиваме в Traffic pattern, и кликваме върху New. Появявани се прозорец Traffic pattern name, като в него се посочва номера на влака и в скоби трафик. Кликваме върху Ок. След това посочваме същото име в поле Traffic pattern display name. Изображение Връщаме се в Traffic Paterrns, бутон Edit. Появявани се прозорец Traffic paterns. Изображение След това от поле Select servies кликваме върху New. Появява се прозорец Service Editor, в който подобно на определяне на влака с който ще се движим, определяме consists, пача за съотв. трафик както и посочване на имената в полетата Name и Display name. За посочването на consists за трафика няма да се спирам, а ще обясня за пача. След като сме посочили или създали consists, създаваме пача. Бутон New. За да се разминем с някой влак, той трябва да се движи точно от нашата крайна към начална гара, а именно Rybal'sk - Microrajon. В прозорец Path display name се посочва същото име. Изображение Появява се прозорец Path editor, в който се попълват начална и крайна гара. Поставяме отметка на Player driveable path. Отиваме в началната гара и на първия влак за трафика и посочваме начален коловоз за тръгване. Изображение Проследяваме пътя на влака от трафика до изходните стрелки и се уверяваме, че той се движи по правилен път. Ако това не е така, вече по познатия начин го пускаме в отклонение. Изображение След като вече всичко е на ред, определяме на коя гара влака от трафика ще се размине с основния влак който ние управляваме. Сложете отметка от View-> ytaffic path, за видите кой влак на кой коловоз върви. Избираме си гара Stahanov. Понеже основния влак сме го пуснали по главен коловоз, трафика трябва да бъде пуснат в отклонение. По познатия начин за пускане на влак в отклонение - десен бутон върху стрелката и Take other edit. След това можем да оставим влака до неговата крайна гара, да минава през главните коловози. Връщаме се в прозорец Path editor и посочваме Leave path editor. Излиза ни съобщение за съхранение на consists i path. Кликваме върху Yes. Появявани се прозорец Service editor. Посочваме гарите в които искаме влака трафик да спира с отметка в малките квадрадчета. Кликваме Ок. Изображение От падащия списък в поле Select service избираме TV 40 635 (traffic), спед това кликваме върху Insert selected service, като посочваме времето на тръгване на влака трафик от началната му гара. Изображение Малко уточнение. Времената на засичане на двата влака в гарата в която ке се разминават трябва да бъде съгласувано, поради това е добре да се знае предварително кога пристига основния влак на гарата, където ще се разминат с влака от трафика. След като сме посочили времето, в графа Pieced of traffic се е появил влака трафик. Кликваме върху него и ни излиза прозорец timetable - TV 40 635 (traffic1) с време на тръгване 12,30,00. В графа Performance посочваме осреднено число 65 навсякъде. След това кликвате върху Recalculate this. Ако има разлика в времената на пристигане на двата влака на гарата, където ще се разминавате добре е да се уеднаквят като променяте началния час на тръгване на влака трафик. Ето в случая основния влак ще е в гара Stahanov в 12,56,08 а влака от трафика в 12,55,18. Вече сме създали едно activities. Можем да добавяме подвижен състав в района на гарите като неподвижен - статици. Това става по следния начин. Увеличаваме си коловозите на една гара - примерно Demitrov - uzlovoj. За да неразположим вагоните статици на коловозите, където минава основния подвижен състав, отиваме на View в основния диалогов прозорец и посочваме Traffic pach. Изображение След това вече виждаме свободните коловози, където можем да разполагаме статиците. Кликваме на един свободен коловоз с десен бутон и посочваме Place consists. Изображение Отваря се прозорец Place consists, от който можем да посочим consists или да създадем такъв. За посочване - става със стрелката от падащото меню в ляво. За създаване кликваме на New. Отваряни се прозорец Consists editor в който посочваме името на consista, както и състава на статика. Изображение Кликваме върху Save & exit, излиза ни съобщение на което даваме yes, в прозорец Place consists кликваме върху Ок. Изображение Върху линията се е появила композицията статик. Вече можем да съхраним activitoto. В основния прозорец кликваме върху File-> Save As. Записваме желаното име което ще ни излезе в играта. Изображение След това можем да проверим дали всичко по разминаването на двата влака ще бъде наред. Как става това - в основния прозорец кликваме върхе Tools-> Verify starting state, Изображение след това избираме скорост от 1 до 128 след което кликваме на бутона Play. Изображение Ако всичко е наред ще видите основния влак и трафика като зелени точки които ще се движат по трасето. Изображение Да видим дали в играта ще се появи activitito. Изображение
Трафика е примерен. Може да се добавя и повече.
Статиците не са препоръчителни при по-слаби параметри на компютрите. В повечето случаи при проблеми ще ви се излиза съобщение за грешка като няма да се зарежда трасето.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Мнениеот vronfundel » Вто Дек 04, 2007 7:41 am

някой можели да ми каже имали някаква друга програма за създаване на сценарии защото при мене едитора ми дава грешка при работа с него и е неизползваем.
ако някой знае друга програма да ми каже моля?
vronfundel
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 3:44 pm

о

Мнениеот It_s_Real » Пет Дек 07, 2007 11:16 pm

He.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Създаване на Activities

Мнениеот didsideout » Нед Апр 12, 2009 4:04 pm

Бихте ли ми помогнали с информация за прозорците time event i action event, за какво служат и как да работя с тях? За единия не съм сигурен, че се казва така, но моля да бъде извинен! Благодаря ви предварително!!!
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Нед Апр 12, 2009 5:44 pm

didsideout написа:Бихте ли ми помогнали с информация за прозорците time event i action event, за какво служат и как да работя с тях? За единия не съм сигурен, че се казва така, но моля да бъде извинен! Благодаря ви предварително!!!


Двата прозореца са за допълнителни настройки и оказване на съставите за километри, сечене и други неизвестни за мен неща. Общо взето ... сложна работа, който и за мен е все още загадка. :D
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Създаване на Activities

Мнениеот bdz_electric » Вто Юни 02, 2009 3:12 pm

Тоя Activity editor ми скъса нервите!!! Винаги когато започвам да слагам статици по гарите ми дава Dont Send.
Иначе нямам никакви други проблеми с него?!? На какво се дължи това? :JC-ThankYou:
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Създаване на Activities

Мнениеот Lucho » Вто Юни 02, 2009 4:25 pm

bdz_electric написа:Тоя Activity editor ми скъса нервите!!! Винаги когато започвам да слагам статици по гарите ми дава Dont Send.
Иначе нямам никакви други проблеми с него?!? На какво се дължи това? :JC-ThankYou:


1) Инсталирал си трасе и глобал-ите срещат проблеми
2) Инсталирал си локомотив с недонаправено .eng
3) Пипал си нещо някъде - локомотив, трасе, файл и т.н

И много други..и все пак, грешката не е ли избираема, т.е да имаш възможност с OК да продължиш напред ?
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот tedo21 » Вто Юни 02, 2009 4:45 pm

Ами същото си е на Виста. И вместо да търся къде е проблема (в продълж. на доста време) просто не барам повече и това е. Ще опитам след някаква пре-инсталация на компа.
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Вто Юни 02, 2009 6:06 pm

Проблема със статиците няма еднозначен отговор. Когато преди години започнах да се занимавам с МСТС и да правя пробни активита, имах същия проблем. Непомня след коя преинсталация на играта проблема се оправи. Изтеглих симулатора от free.bol.bg, който за момента не знам дали съществува още. От тогава проблеми не съм имал. Чисто практично е, че по гари повече от 3 композиции на вагони не е добре да има. Ще ви дава грешки и при самата игра.
Разбирам, че всеки иска нещо да прави но активитата не са проста работа. Лично на мен ми е отнемало седмици за да направя като хората едно активити с всичките му разписания, срещи и доизкосурявания. Ползвайте готовите такива.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Създаване на Activities

Мнениеот proformance931 » Чет Юли 23, 2009 2:21 pm

Имам един проблем с активитито ! Значи правя си всичко точно разминавания с други влакове , статици по гарите и т.н Трасето е Двойно електрифицирано . Пробвам го на едитора няма проблеми . Влизам в играта карам до някаде повече от половината трасе примерно минавам и на някой светефор който ми свети зелено преминавам и ми изписва " Activity ended ... ignored red line " или нещо от сорта ... а сигурен съм че няма нищо пред мен сигурен съм че и светофора беше зелен всичко е нормално както си казах и не ми го прави този проблем за първи път :i_cry: помогнете едно активити не мога да изиграя като хората ... :sorry: :this:
proformance931
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:12 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот Lucho » Чет Юли 23, 2009 3:52 pm

Ne si li seifash ? Izigrai go pak i tam kadeto te izhvarlq seifai pred semfora i napravi shot da vidim...to edno moje da sveti, igrata drygo da si misli. Inache, it-s-real- to ne e lesno i da gi svalq, zashtotodo deto namerq systav i t.n i t.n to stava..ehe...po-dobre az da si go napravq. Plaho napravih edno za Nova-to, ama shte doizkusurq neshtata na novo za tr. Demitrov. Neka svarshi lqtnata mi pochivka i shte se zaema.

pp. - Molq da byda izvinen za latinicata, no na pochivka i komp da imash si e mn. neshto. Shte go editna. :vishenka34:
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот proformance931 » Чет Юли 23, 2009 10:27 pm

Лъчо активитито сам си го направих и е на трасето Тернопол - Волочиск .. също и на Демитров съм си правил пак е същата работа карам до някаде минавам някой входен или изходен някаде на зелено и ми показва това. . :X.. :moil:
proformance931
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:12 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Пет Юли 24, 2009 5:30 am

proformance931 написа:Лъчо активитито сам си го направих и е на трасето Тернопол - Волочиск .. също и на Демитров съм си правил пак е същата работа карам до някаде минавам някой входен или изходен някаде на зелено и ми показва това. . :X.. :moil:

Не си свирил на някой прелез. За това те е изхвърлило предполагам. Друго обяснение нямам.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Създаване на Activities

Мнениеот proformance931 » Нед Юли 26, 2009 3:45 pm

http://photos.streamphoto.ru/c/a/2/acec ... 6432ac.jpg
Минавам изходния и след 2 метра това !! Нито ще минавам в отклонение нито изхода ми е червен :I_bye_boy:
proformance931
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:12 pm

Re: Създаване на Activities

Мнениеот It_s_Real » Нед Юли 26, 2009 3:59 pm

На други трасета случвало ли ти се е ?
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Следваща

Назад към Приложен софтуер към симулатора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron