Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:30 pm Разширено търсене

Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Рипейнти на подвижния състав в България, Електрически и дизелови локомотиви, Мотрисни влакове, Пътнически и товарни вагони, Спомагателен състав.

Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот Lucho » Пон Юли 09, 2012 6:31 pm

semafor4о даде предложение в другата тема затова отварям тази. Идеята му е да напишем email до Jaroslav Skůra (http://skura.msts.cz/) като го помолим, ако е възможно, да създаден конкретен локомотив. Отварям темата за да се дават предложения и идеи, а която серия или конкретен локомотив надделее - за нея ще го попитаме.

На този етап НЕ МОЖЕ да се гарантира нищо - нито дали въобще ще се изгражда нещо. Просто събираме мнения и пращаме един email на Skura - ако е съгласен ще бъде страхотно, ако ли не - здраве :beer:
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот semafor4o » Пон Юли 09, 2012 7:06 pm

Хайде да си хвърля и тук мнението :victory:

Моето предложение е да се започне подред:

1. БДЖ 41.00 - на сайта на чеха има локомотив,който е изключително приличащ на нашите 41.00 с малки разлики.Този модел мисля,че може да стане най-лесно,аз започнах да правя един рипейнт,но напоследък нямам време и работата е на малък процент все още.
2. БДЖ 41.1XX - моделите на mostly са страхотни,а на Skura не мисля,че ще му представлява проблем да направи и той един такъв локомотив,даже мисля,че 41.40 ще се хареса изключително много и на чехите
3.БДЖ 42 1XX - култови локомотиви за нашите железници,груби,ръбави,но уникални.Тук имаме късмет тъй-като все още има действащи екземпляри и има доста снимки,които могат да послужат за текстури.Също смятам,че ще се хареса на чехите тъй като е странно изглеждащ и ако са виждали такъв е общо взето само на картинка
4.БДЖ 43.XX - и тук mostly ни зарадва с много добър модел,а Skura има няколко разновидности на CD 242 от които съм сигурен,че също ще направи добър Файтер.
5.БДЖ 45 XXX - Мисля,че нямаше външни разлики между серии 44 и 45,а просто им е променено преводното число на редукторите на колоосите с цел намаляване на скоростта и повишаване на теглителните характеристики тъй,че последното предложение може и да не се брой
За народните творения като 41 103 и 43-1923 задачата ще е изключително сложна тъй-като снимковият материал е оскъден,а чертежи надали биха могли да се намерят.Все пак нищо не пречи да ги покажем на Skura.Той е създал модел на локомотив,който на практика никога не е бил произведен от Scoda,но е еднакъв по външен вид с друг електровоз,а и явно е ползвал чертежи и други източници на информация до които е имал достъп.Нека всеки напише какво мисли и наистина да се решим да изпратим едно писмо до човека,ако се навие да направи локомотивите ще е идеално.Ах колко ме е яд,че математиката и свързаните с нея глупости са ми тъмна Индия иначе с радост бих се заел със създаване на модели ама какво да се прави - не мога :crying:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот It_s_Real » Вто Юли 10, 2012 5:16 am

Твърдо за!
Според мен е хубаво 42.1, заедно с кабина за 44 и 45. 43 308 вече не се движи пък и не е особенно интересна. Поне за мен. :rolleyes:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот semafor4o » Нед Юли 22, 2012 11:00 am

Колеги като гледам явно никой друг не проявява интерес да се включи в нашата инициатива тъй,че мисля че няма нужда да губим повече време.It_s_Real,Skura не се занимава с кабини,той само създава моделите,а кабините обикновено ги правят други.Хората си имат разделение на труда така да се каже и всеки се занимава с определени части от проекта - Skura (модел),Jacek (звуци), Somatko (кабина) например.Просто хората са си организирали нещата и няма как да не им завиждаме затова :dontkno: Смятам,че е време да прекратим с чакането за мнения и да изпратим писмото.Мисля,че трябва да предложим 2 модела от които човека да си избере ако се съгласи - 41.00 и 42 1XX или комбинация 41.00 + 41 1XX макар да го имаме. 42 1XX наистина са уникални локомотиви и са ми любимци (от години си мечтая за модел на 42 1XX за MSTS),но изискват повече работа което може да увеличи вероятността от отказ на нашата молба докато локомотивите 41.00,41 1XX и 43.00 лесно може да бъдат получени след малка преработка на съществуващи вече модели.Оставям на вас с Lucho да прецените кои серии да включите в писмото-молба,но пак ви казвам,че за кабините няма смисъл да му пишете.Ако трябват снимки или нещо такова (в случай,че получим положителен отговор) смятам,че от 1-2 форума биха ни помогнали,аз също имам някакви снимки.Пишете какво сте решили и после като евентуално има отговор. :vishenka_32:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот 2Xtreme » Сря Авг 08, 2012 11:35 pm

Иска ми се да видя Поп Андрей в движение, макар и нереално да е. :biggrin: Иначе инициативата е доста добра и съм за примерно за 42.1хх серията!
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот semafor4o » Чет Авг 09, 2012 2:13 pm

Абе за "Попа" нищо не се знае,тъй както е тръгнало с тая липса на локомотиви може да го стегнат някой ден и да кара поне товарачки.От хората,които са го карали знам,че е бил много добра машина макар и странно изглеждаща. :this: Засега основната причина да стои в това му състояние в депото в Горна Оряховица е че там има огромен брой локомотиви за всякакъв род ремонти и докато излезе някои влиза нов и така.Поне така ми казаха колегите от един друг форум.Аз съм оглеждал за заместител на "Поп Андрей" и на 41 103 в сайтовете с модели за MSTS и най-близки са 2 италиански локомотива.Шансът за 41 103 е по-голям,писах и писмо на Mostly да го погледне тъй-като ще трябва да се замени ел.оборудването на покрива,пантографите,буферите и страничните перила и исках да видя какво ще каже той по въпроса,но отговор така и не получих за съжаление.Вероятно човека има доста неща на главата и за момента е спрял с MSTS-a.За "Поп Андрей" нещата са по-сложни тъй-като има локомотив,който обаче е шестосен и не е реалистично така. :dontkno: Иначе какво става с писмото,колеги? Ще се пише ли,няма ли,дайте ако трябва нещо да помагам с писане,превод и тн.
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот Lucho » Вто Авг 14, 2012 10:24 am

Ако иска някой нека напише писмото (някаква примерна версия) - ако е написано точно и изчерпателно го пращаме :)
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот semafor4o » Вто Авг 14, 2012 2:56 pm

Колеги ей го на писмото цял следобед си играх,надявам се да ви хареса,а пък и да не ви хареса поне да се хареса на Скура и да го убеди да направи локомотивите :clapping: http://dox.bg/files/dw?a=226eefc3ae. Оторизирам колегата Lucho да използва писмото за целите на кореспонденцията ако е съгласен :buddies: Дано да получим бърз и положителен отговор,стискайте палци :bulgar:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот Lucho » Вто Авг 14, 2012 7:15 pm

Страхотно! Поздравления за така добре написаното и изчерпателно писмо! :bulgar: :moil:

Нека и другите членове на форума кажат какво им е мнението по писмото, ако всички са съгласни го пращам на Skura :)
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот It_s_Real » Вто Авг 14, 2012 8:11 pm

Подкрепям напълно. :rolleyes: Не, че съм прочел и ред. Не знам Английски :blush2: но подкрепям на 100 % инициативата. :wink:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот semafor4o » Вто Авг 14, 2012 8:20 pm

Можеше и по-добре особено оформлението на снимките и текста,но Word-a ми дава някакъв странен error при опит да сменя междуредието на 1.5 за да е по-прегледно,а преди не правеше така и незнам какво му е станало.Иначе се постарах да го направя максимално добре с цел да му хареса на човека и да предизвика интерес у него (ДАЙ БОЖЕ :vishenka_32: ).Предлагам да оставим писмото за преглед от съфорумците до края на седмицата след което да го изпратим тъй-като не мисля,че е нужно да губим повече време с оглед на резултатите и интереса които беше проявен по отношение на предната инициатива за избор на серии които да предложим.В писмото се опитах да изтъкна в максимална степен възможностите за конвертиране на вече съществуващите модели на Скура в такива от които може да имаме полза и се надявам поне те да се осъществят.За данните и за правописа - може и да има някъде някоя грешчица или неточност понеже спрях да използвам интензивно писмен английски преди 2-3 години,но като им знам нивото на английски на чехите,словаците,румънците и някои други националности от екссоциалистическите страни ние тук сме направо вундеркинди ами добре,че са измислили Google Translator,че да им е от полза :blush2: Използвал съм снимки от Интернет и се надявам да няма проблеми като разни глупости с авторски права и тн :close_tema: Поздрави,пиши след като изпратиш писмото :beer:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот Lucho » Сря Авг 15, 2012 9:57 am

Добре, става, съгласен съм.

Писмото ще бъде изпратено на 18.08. за да не се бавим. Всякакви мнения, идеи и/или предложения се очакват до тогава.

За английския не се притеснявай твърде, то самите англичани не го владеят на отлично ниво, какво остава пък за чужденците :D
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот Lucho » Съб Авг 18, 2012 2:04 pm

Денят настъпи.

Мнения и предложения не са постъпили.

Писмото е изпратено!

При отговор ще пиша в тази тема. Следете я.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот Lucho » Вто Авг 28, 2012 9:45 am

Много ми е странно защо толкова време не получих никакъв отговор. А съм пратил писмото до мейла, който е дал в сайта. И по-рано му бях писал, но ми отговори много бързо...
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Инициатива: молба до J.Skůra за създаване на локомотив

Мнениеот semafor4o » Вто Авг 28, 2012 2:47 pm

Според мен има 3 възможности:

1.) Да е на почивка (съмнява ме тъй-като на 21.08 беше последният ъпдейт на сайта му и имаше нови неща);

2.) Да проучва възможностите за конвертиране на модели както бяхме предложили в писмото;

3.) Изобщо да не ни отговори ; :this:

Съдейки по това,че не ни е отговорил досега за съжаление ставам все по-голям песимист и според мен може даже и да не получим отговор :this:

Все пак надеждата умира последна,остава ни само да се надяваме...
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Следваща

Назад към Рипейнти за МСТС България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron