Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:16 am Разширено търсене

Уточнения за работата на сайта.

Раздела за всякакви теми и неща, които Ви вълнуват.

Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот 2Xtreme » Чет Ное 08, 2012 10:17 pm

Така напоследък мисля да помогна малко на сайта, тъй като мисля че има и чужденци, които се интересуват от нашите модели. Първо имам въпроси за някои неща:
1. Можем ли да използваме само единия от двата адреса mstsbg.net и msts-bg.net и евентуално използването само на единия адрес от тези линкове към форума (forum-mstsbg.net и forum.msts-bg.net).
2. Можем ли да добавим адрес от форума към файловия сървър, тъй като някой нов потребител, може да не знае как да стигне до него. (съмнява ме)
3. Дали сте съгласни да направим (евентуално аз ще се заема с това) един сайт, както при другите чуждестранни сайтове в който да има информация за наличните при нас състави.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот It_s_Real » Пет Ное 09, 2012 8:54 am

2Xtreme написа:Така напоследък мисля да помогна малко на сайта, тъй като мисля че има и чужденци, които се интересуват от нашите модели. Първо имам въпроси за някои неща:
1. Можем ли да използваме само единия от двата адреса mstsbg.net и msts-bg.net и евентуално използването само на единия адрес от тези линкове към форума (forum-mstsbg.net и forum.msts-bg.net).
2. Можем ли да добавим адрес от форума към файловия сървър, тъй като някой нов потребител, може да не знае как да стигне до него. (съмнява ме)
3. Дали сте съгласни да направим (евентуално аз ще се заема с това) един сайт, както при другите чуждестранни сайтове в който да има информация за наличните при нас състави.


1. msts-bg.net е свободен и на разположение. За форума - едното е домейн, другото е субдомейн. И двете водят към едно и също нещо. :wink:
2. Линк и обяснение зъ файловият сървър има, даже е цял раздел, в който всичко е обяснено подробно.
3. Идеята за сайта е от мното отдавна. Имаше период, в който нещата се бяха задвижи. Изчакваше се някакъв период от време, в което трябваше да се назначи екип за работа по сайта. Периода изтече, проекта постепенно се забрави и до там.
Рекламата винаги е била полезна, дори и тя да е базплатна.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот 2Xtreme » Нед Ное 18, 2012 12:35 pm

Ами аз бях почнал да го правя по един темплейт на Лъчо, но харда на компютъра ми даде фира и в момента съм с друг компютър.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот Stoyanov » Нед Ное 18, 2012 10:41 pm

Аз мисля, че поне на това ниво, на което се намираме няма нужда от сайт, а повече от това да създаваме наши си пачове или комплекти от пътища и състави, а може би дори и активитита
Горд администратор на форум MSTS България!
Аватар
Stoyanov
Site Admin
 
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 6:58 pm
Местоположение: гр. Димитровград

Re: Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот Lucho » Съб Ное 24, 2012 3:16 pm

Според мен ако се прави сайт ще е най-добре да е с готова система CMS - Joomla, e107 и т.н. Вършат добра работа, лесни са за поддръжка, иначе ако се върнем на идеята с темплейта ще трябва да се пише система, което не е много лесно, иначе да стоят само html страници и при всеки ъпдейт да се налага да се редактират по над 10 страници, а после да се качват наново и заместват си е играчка.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот Stoyanov » Нед Ное 25, 2012 1:15 pm

Амии ако ще се обръщаме към CMS най-добре е или Joomla или Wordpress - и двете системи имат много добро вградено SEO - така че хората ще ни откриват по-лесно :)
Горд администратор на форум MSTS България!
Аватар
Stoyanov
Site Admin
 
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 6:58 pm
Местоположение: гр. Димитровград

Re: Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот 2Xtreme » Съб Апр 13, 2013 9:15 pm

Вие сте по тях, иначе за HTML страниците веднъж в седмицата да се прави голям ъпдейт не е толкова играчка, стига да има екип от хора с които работата да става по-бързо, не само 1 човек.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Уточнения за работата на сайта.

Мнениеот Stoyanov » Пон Апр 29, 2013 9:16 am

Така е :moil:
Горд администратор на форум MSTS България!
Аватар
Stoyanov
Site Admin
 
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 6:58 pm
Местоположение: гр. Димитровград


Назад към Дъра Бъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron