Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:59 pm Разширено търсене

Въпрос

Раздела за всякакви теми и неща, които Ви вълнуват.

Въпрос

Мнениеот bdz_electric » Пет Авг 27, 2010 4:50 pm

Как се набират автоматично позиции при ерките?
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос

Мнениеот msts_4ever » Пет Авг 27, 2010 6:06 pm

В реалния свят ли? Ако да, по следния начин: Контролера има общо 6 позиции за набиране- I(набиране на единични позиции с връщане на контролера до 0-ва позиция(на контролера, не на локомотива)), II(автоматично набиране на позиции), след като си набрал определени позиции и пуснеш контролера, той автоматично се връща на 0-ва позиция (на контролера). Има и IV шунта. След натискане контролера надолу се избира I, II , III и IV. Като се набере шунт контролера не се връща в начална позиция. За сваляне на позиции е същото, но без шунтове и при даване на автоматично сваляне, контролера остава в него положение. След сваляне на всички позиции, светва една лампа. Няма да казвам номера, защото няма да ме разберете, но кратинката е едно "кръгче". Надявам се да съм бил полезен. Ако има други въпроси свързани с локомотиви серия 42, 43, 44 и 45, както и ДМВ Siemens Desiro моля питайте ме!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
msts_4ever
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос

Мнениеот bdz_electric » Пет Авг 27, 2010 6:17 pm

msts_4ever написа:В реалния свят ли? Ако да, по следния начин: Контролера има общо 6 позиции за набиране- I(набиране на единични позиции с връщане на контролера до 0-ва позиция(на контролера, не на локомотива)), II(автоматично набиране на позиции), след като си набрал определени позиции и пуснеш контролера, той автоматично се връща на 0-ва позиция (на контролера). Има и IV шунта. След натискане контролера надолу се избира I, II , III и IV. Като се набере шунт контролера не се връща в начална позиция. За сваляне на позиции е същото, но без шунтове и при даване на автоматично сваляне, контролера остава в него положение. След сваляне на всички позиции, светва една лампа. Няма да казвам номера, защото няма да ме разберете, но кратинката е едно "кръгче". Надявам се да съм бил полезен. Ако има други въпроси свързани с локомотиви серия 42, 43, 44 и 45, както и ДМВ Siemens Desiro моля питайте ме!



Много благодаря за разяснението :JC-ThankYou:
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос

Мнениеот 2Xtreme » Пет Авг 27, 2010 6:36 pm

Много полезна информация, тъй като съм се качвал 2-3 пъти на машина и това което казваш е доста различно от това в МСТС. :i_good: А аз си мислим, че само върткаш докрай и то си седи така... да да жестоко съм се залъгвал! :i_mrgreen:
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Въпрос

Мнениеот bdz_electric » Пет Авг 27, 2010 6:47 pm

Въпросната лампа да не е 2-рата отляво надясно след тази,която е за у-вото за бдителност?
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос

Мнениеот msts_4ever » Съб Авг 28, 2010 10:57 am

Да.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
msts_4ever
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос

Мнениеот didsideout » Нед Авг 29, 2010 12:49 pm

Можеш ли малко повече информация за този шунт да ми кажеш? С какво се различава от набирането на позиции по другия начин?
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Въпрос

Мнениеот bdz_electric » Нед Авг 29, 2010 1:30 pm

Ами при автоматичното контролера не се връща в 0-ва позиция и става по-бързо набирането,докато при единичното набиране при всяка набрана позиция контролера се връща в 0-позиция.но все пак нека той да ти обясни,той ги чатка повече тия работи :i_cool:
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос

Мнениеот msts_4ever » Вто Авг 31, 2010 7:35 pm

При висока скорост на локомотива, намаляването на магнитното поле на електродвигателя води до увеличаване на въртящия момент. Същото се постига чрез включване на допълнителни съпротивления така наречените шунтове.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
msts_4ever
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна


Назад към Дъра Бъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron