Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:36 pm Разширено търсене

Спор

Раздела за всякакви теми и неща, които Ви вълнуват.

Re: Спор

Мнениеот 2Xtreme » Съб Сеп 10, 2011 2:14 pm

Човека отделил от времето за да ви налее малко акъл, вие му спорите и повтаряте едно и също нещо по 300 начина, тъй като не възприемате това, което е казал. ФАКТ, че тедо нещо се се сбъркал здраво, тъй като явно само той вижда в
It_s_Real написа:Не само на 55-та серия ... Мой рипейнт на 63 серия вагон е копиран + един първокласен и един второкласен В вагон.
Не ми се таршуват снимки за сравнение на очеизвадащи прилики от МСТС към Trainz.
Както и да е. Да не спамим излишно, че модератора може да е в отпуска ...

че "говорим" за авторски права. Вече ако тръгнат да ровят, как аджеба е направил този авторски модел или там квото е, може да изскочи друг проблем, при неговата направа да се ползват програми, които са пиратски, а за да претендираш върху нещо, че е твое и ти си го създал, до колкото съм запознат трябва да ползваш оригинален софтуер (закупен). Дали ще е Windows, Photoshop, 3D програмата, както и самата игра(може би). Поне така седят нещата в моята област на Web Design-а и Компютърното изкуство и рисуване. За да пускаш нещо с комерсиална или некомерсиална цел и да искаш да държиш авторски права, трябва да представиш, че начина по който си създал творбата си е напълно легален и с закупен от теб Софтуер. Иначе доста верни неща се изписаха в темата предимно от админа, но най-смисленото и вярно е това:
Даже от БДЖ може да ни искат пари че не сме искали разрешение за правене, тъй като дизайна на цветовете е техен, както и държавата която е правила локомотива.

Така че всички да си траем и да си правим моделите, както всеки си знае.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 3:52 pm

2Xtreme написа:Човека отделил от времето за да ви налее малко акъл, вие му спорите и повтаряте едно и също нещо по 300 начина, тъй като не възприемате това, което е казал. ФАКТ, че тедо нещо се се сбъркал здраво, тъй като явно само той вижда в
It_s_Real написа:Не само на 55-та серия ... Мой рипейнт на 63 серия вагон е копиран + един първокласен и един второкласен В вагон.
Не ми се таршуват снимки за сравнение на очеизвадащи прилики от МСТС към Trainz.
Както и да е. Да не спамим излишно, че модератора може да е в отпуска ...

че "говорим" за авторски права. Вече ако тръгнат да ровят, как аджеба е направил този авторски модел или там квото е, може да изскочи друг проблем, при неговата направа да се ползват програми, които са пиратски, а за да претендираш върху нещо, че е твое и ти си го създал, до колкото съм запознат трябва да ползваш оригинален софтуер (закупен). Дали ще е Windows, Photoshop, 3D програмата, както и самата игра(може би). Поне така седят нещата в моята област на Web Design-а и Компютърното изкуство и рисуване. За да пускаш нещо с комерсиална или некомерсиална цел и да искаш да държиш авторски права, трябва да представиш, че начина по който си създал творбата си е напълно легален и с закупен от теб Софтуер. Иначе доста верни неща се изписаха в темата предимно от админа, но най-смисленото и вярно е това:
Даже от БДЖ може да ни искат пари че не сме искали разрешение за правене, тъй като дизайна на цветовете е техен, както и държавата която е правила локомотива.

Така че всички да си траем и да си правим моделите, както всеки си знае.


Значи, той на нас да налее акъл... :i_fun: . И не е вярно, че само аз виждам претенций за авторско право в написаното по-горе. „Мой Рипейнт на нещо си“. Това е притежателно местоимение и тук ясно претендира, че е автор на рипейнта.

Няма да споря вече.
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот 2Xtreme » Съб Сеп 10, 2011 9:30 pm

tedo21 написа:Това е притежателно местоимение и тук ясно претендира, че е автор на рипейнта.

И къде е грешката в това, че претендира, че е автор на рипейнта?!
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Нед Сеп 11, 2011 8:52 am

2Xtreme, що се хабиш ...
Всеки що годе нормален човек, може да види какво съм написал. Това, че съм намацал един модел, не ме прави автор не нещо в никаква посока.
За това и по всички сайтове и форуми, направените рипейнти от някого си, се споменава единствено кой е направил рипейна, а не, че някой бил автор...
И въобше дайте да спрем с тези понятия автори, че става вече пародийно.
Който иска да си мисли, че е автор на нещо. И аз мога да си мисля, че съм Хитлер или Сталин, ама нищо не го доказва.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот msts_4ever » Нед Сеп 11, 2011 10:21 am

Мале, какво мазало... :i_fun: Не мога да разбера защо се дразните? Нали уж казвахте, че трябва да си помагате. За МСТС бях правил 45 149 и tedo21 изрично ме пита дали може да ползва рипейнта за да го прави за Trainz. Аз се съгласих и после нямахме проблеми. Стига сте спорили, защото вече е досадно, а и не се вижда смисъл в това... Tемата се заключва! :tease: :close_tema:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
msts_4ever
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Дъра Бъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron