Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:10 pm Разширено търсене

Спор

Раздела за всякакви теми и неща, които Ви вълнуват.

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 11:33 am

It_s_Real написа:Патентът дава на притежателя си изключително право върху едно изобретение (продукт, състав или метод), включващо правото на притежателя на патента да използва изобретението, да забранява на други лица да го използват без негово съгласие и правото да се разпорежда с патента - да го продава, лицензира и пр. Това изключително право е един вид законно монополно положение, което осигурява на притежателя на патента редица пазарни преимущества за определена територия и период от време.
Интересно ...
Та чакаме авторите да си докажат авторските права.


Ти явно четеш м/у редовете.
rumensoft написа:Хахах, ти знаеш ли какво е патент? Как да патентова даден локомотив? Правиш ли разлика между авторско право и патент? Да не сме измислили ние локомотива (дизайна му и т.н.), че да му правим патент. В случая говорим за авторски неща. Човек на колко си години ми е интересно?
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 11:35 am

It_s_Real написа:
tedo21 написа:
А, покажи ми ти твоите документи, къде са?! Нямаш такива?! Супер, нито на текстурите се вижда ваш подпис или име. В такъв случай какво се оплаквате?!


Така де, ама аз не помня да съм казвал, че съм автор на нещо и да търся под вола телета ... :i_mrgreen:


Ами кой тогава почна да мрънка за крадени рипейнти и вагони?!
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот rumensoft » Съб Сеп 10, 2011 11:38 am

It_s_Real написа:Какво представлява патентът?
Патентът е защитен документ за СОБСТВЕНОСТ върху изобретение, издаван от националното патентно ведомство на дадена държава. Патентът дава на притежателя си изключително право върху едно изобретение (продукт, състав или метод), включващо правото на притежателя на патента да използва изобретението, да забранява на други лица да го използват без негово съгласие и правото да се разпорежда с патента - да го продава, лицензира и пр. Това изключително право е един вид законно монополно положение, което осигурява на притежателя на патента редица пазарни преимущества за определена територия и период от време.

Интересно ...
Та чакаме авторите да си докажат авторските права.


Ми да, това ти казах. Ти не можеш да патентоваш нещо което е като 3д локомотив. Ти не си го измислил!
Патентът дава на притежателя си изключително право върху едно изобретение (продукт, състав или метод)
А си го пресъздал, както е в действителност. Ако измислил нов дизайн на локомотив, тогава можеш да претендираш за патент. Както и да направиш летяща чиния, тогава също можеш! Даже от БДЖ може да ни искат пари че не сме искали разрешение за правене, тъй като дизайна на цветовете е техен, както и държавата която е правила локомотива.

Интересно ...
Та чакаме авторите да си докажат авторските права.

Аз чакам да разбера на колко си години
Аватар
rumensoft
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 2:13 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 11:41 am

rumensoft написа:Аз чакам да разбера на колко си години


И на мен това ми е интересно.
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 11:50 am

rumensoft написа:Ти не можеш да патентоваш нещо което е като 3д локомотив.

С изключението, че никой от този форум не се бие в гърдите за автор на нещо, за разлика от Вас. Понеже вие сте биле автори на модели за Trainz, Щом сте такива, редно е да го докажете, ако не, просто лъжете. :_)
Към доказателствата, че сте автори на нещо, приложете и документ от който е видно, какви такси сте платили за авторските си права.



rumensoft написа:Аз чакам да разбера на колко си години

Темата е за авторските Ви права, не за това, кой на колко години е.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот rumensoft » Съб Сеп 10, 2011 11:57 am

С изключението, че никой от този форум не се бие в гърдите за автор на нещо, за разлика от Вас. Понеже вие сте биле автори на модели за Trainz, Щом сте такива, редно е да го докажете, ако не, просто лъжете. :_)
Към доказателствата, че сте автори на нещо, приложете и документ от който е видно, какви такси сте платили за авторските си права.

Охх, пак не слушаш. Не трябва за всичко да се плаща такси за да си автор на нещо, освен в случаите ако не си го патентовал, НО ТОВА ВАЖИ САМО АКО Е НЕЩО НОВО ИЗМИСЛЕНО ОТ ТЕБ!
Това означава че всичко в интернет няма авторски права, и всеки може да си взима каквито си иска снимки, какво си иска кодове за php и т.н., да ама не, винаги или пишеш кой е автора или го питаш за какво и да е. Дори ако разработваш сайт, и слагаш нещо което е взето готово, и автора (КОЙТО НЕ Е ПЛАТИЛ НИКАКВИ ТАКСИ) той претендира да му има името поне.


rumensoft написа:Аз чакам да разбера на колко си години

Темата е за авторските Ви права, не за това, кой на колко години е.


Ок така е, но искам да разбера дали с голям човек си говоря. Ако е така, заповядай да се запознаем лично. :friends: За мен ще е удоволствие да се видим, тъй като те познавам отдавна с този nickname.

Това е, спирам вече, че все едно споря със стената, не възприемаш.. :205:
Последна промяна rumensoft на Съб Сеп 10, 2011 12:02 pm, променена общо 1 път
Аватар
rumensoft
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 2:13 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 11:58 am

It_s_Real написа:
rumensoft написа:Ти не можеш да патентоваш нещо което е като 3д локомотив.

С изключението, че никой от този форум не се бие в гърдите за автор на нещо, за разлика от Вас.


Толкова да си противоречиш, че ако беше компютър на екрана щеше да пише:

ERROR!

Пак повтарям. Нали ти претендираше за авторски права върху рипейнти, които уж били крадени?!
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 12:02 pm

:i_mrgreen:
Авторски права на рипеинт ? Я покажи, къде точно претендирам за такова нещо ... :i_mrgreen:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 12:03 pm

It_s_Real написа::i_mrgreen:
Авторски права на рипейнт ? Я покажи къде точно претендирам за такова нещо ... :i_mrgreen:


It_s_Real написа:Не само на 55-та серия ... Мой рипейнт на 63 серия вагон е копиран + един първокласен и един второкласен В вагон.
Не ми се таршуват снимки за сравнение на очеизвадащи прилики от МСТС към Trainz.
Както и да е. Да не спамим излишно, че модератора може да е в отпуска ...


Хахах, голям смях, нали?! :i_fun:

ТВОЙ Рипейнт. Хахах. :i_fun:
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 12:08 pm

Мой рипейнт и авторски права върху рипейнти са едно и също ? :i_mrgreen: Забавен си :i_mrgreen:


Не трябва за всичко да се плаща такси за да си автор на нещо - напротив, за това си тапосан като автор. :_)
И като решиш да ме съдиш, че съм префасонирал или изменил нещо на което си автор, ще ме осъдиш на 100 %.

Ама ако нямаш документи доказващи това ... ядец. :i_mrgreen:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 12:11 pm

It_s_Real написа:Мой рипейнт и авторски права върху рипейнти са едно и също ? :i_mrgreen: Забавен си :i_mrgreen:


Не трябва за всичко да се плаща такси за да си автор на нещо - напротив, за това си тапосан като автор. :_)
И като решиш да ме съдиш, че съм префасонирал или изменил нещо на което си автор, ще ме осъдиш на 100 %.

Ама ако нямаш документи доказващи това ... ядец. :i_mrgreen:


Всичко нужно си ми е на хард диска и на дискове качено. Все едно аз да си купя кола, а ти да ми я надраскаш ей така, да ти е по-шарено и да ти е кеф. Какъв е проблема да те осъдя ми кажи. Друго е с доказателство да ти разреша да ми я надраскаш, тогава какъв ще е проблема? Замисли се за кого ще има ядец. :i_fun:
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 12:17 pm

Е там е работата, че в единият случай ще докажеш, че нещо е твое, а в другия няма как да го докажеш. :_)
Не ми се спори повече. Нещата са ми ясни.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 12:20 pm

It_s_Real написа:Е там е работата, че в единият случай ще докажеш, че нещо е твое, а в другия няма как да го докажеш. :_)
Не ми се спори повече. Нещата са ми ясни.


Ясни като блатна вода. :i_fun:

Казах ти, че всичко ми е запасено в дискови носители. Явно не си запознат и с моделирането.
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 12:29 pm

Като ти е записано какво ?
Едно име и измислен ID, къде точно ще означават нещо без действителен регистър в някое ведомство ?
Айде със здрава. :_)
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 12:33 pm

It_s_Real написа:Като ти е записано какво ?
Едно име и измислен ID, къде точно ще означават нещо без действителен регистър в някое ведомство ?
Айде със здрава. :_)


Казах ти, явно не знаеш как стават нещата в моделирането, така че ще те оставя на тъмно, та сам да се досетиш. Хубав спор стана, ама ми омръзна. Както каза, със здраве. :_)
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Дъра Бъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron